10 faktów o Marku Zuckerbergu, których nie poznaliście w „The Social Network”

Opublikowano Maj 14, 2014 | przez MB

marek 2

Najsłynniejszy geek świata kończy 30 lat. Czego można mu życzyć? Najprawdopodobniej już niczego. Jest miliarderem, odniósł niewyobrażalny sukces, ma piękną żonę, spotyka się z największymi postaciami współczesnego świata, nakręcono o nim film, należy do najbardziej wpływowych ludzi na Ziemi.

Ponadto jest geniuszem i ukończył Harvard. Najwyżej zdrowie może mu się przydać, bo z nim to nigdy nie wiadomo.

Podobnie jak z Zuckerbergiem.

Cały świat myśli, że go zna, a tak naprawdę wie tyle, co powyżej i tyle, co zobaczył w „The Social Network”. Dlatego postanowiliśmy poznać Marka bliżej i pogrzebać w jego biografii. Poniżej efekt naszych poszukiwań.

Dziękujemy Ci, Internecie.

1. Założyciel Facebooka nie spostrzega czerwonego i zielonego koloru. Najlepiej widzi niebieski, dlatego na jego portalu dominuje właśnie ta barwa.

2. Firmy AOL i Microsoft próbowały go zrekrutować, kiedy jako nastolatek stworzył Synapse, program, który używał sztucznej inteligencji do nauki przyzwyczajeń towarzyszących użytkownikom w trakcie słuchania muzyki.

3. Zuckerberg nosi codziennie ten sam szary firmowy t-shirt, ponieważ jest zajętym człowiekiem i taki nawyk pozwala mu zaoszczędzić rano czas.

4. W 2009 r. wzbogacił swoją garderobę o krawat, który nosił każdego dnia jako symbol zaangażowanej postawy Facebooka w obliczu rosnącej globalnej recesji.

5. Mark jest wegetarianinem. Stwierdził, że zje mięso dopiero wówczas, gdy własnoręcznie zabije zwierzę. Mimo to, wśród zalajkowanych stron na jego facebookowym profilu znajdują się McDonald’s oraz In-N-Out Burger.

6. Jego profil na Twitterze folołuje 220 000 użytkowników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że umieścił na nim zaledwie 19 postów i ani jednego od prawie 30 miesięcy.

7. W październiku 2010 r. wraz z grupą pracowników Facebooka wybrał się do kina, by obejrzeć „The Social Network”. Po seansie publicznie wypowiedział się o produkcji Davida Finchera i skrytykował obraz za sportretowanie go jako osoby, która wymyśliła Facebooka w celu zdobycia wysokiego statusu społecznego.

8. W 2012 roku sam został skrytykowany za podarowanie swojej żonie Priscilli Chan rubinowej pierścionka zaręczynowego wycenianego przez jubilerów zaledwie na 25 000 dolarów wówczas, gdy majątek Marka szacowano na 19 miliardów dolarów.

9. Zuckerberg posiada owczarka węgierskiego o imieniu Bestia (ang. Beast). Pies „prowadzi” własny fanpage, który lubi 1 800 000 fanów (https://www.facebook.com/beast.the.dog).

10. Jeśli w okienku komentarza na Facebooku wpiszesz @[4:0] i wciśniesz enter, pojawi się imię i nazwisko Marka Zuckerberga.

Tekst opracowany na podstawie artykułu cnn.com

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑