Najdroższa sałatka ziemniaczana w historii kosztuje ponad 50 000 $!

Opublikowano Lipiec 31, 2014 | przez lucky bastard

potato

Jak zarobić i się nie narobić? Wielu ludziom szukanie odpowiedzi na to pytanie spędza sen z powiek. Nie wiem, czy takim człowiekiem był też bohater tego artykułu, ale z pewnością mu wyszło. Zgarnął już ponad 53 000 dolarów na robieniu sałatki ziemniaczanej!

Musieliście internet wykorzystywać tylko do RedTube’a, jeśli nie słyszeliście o Kickstarterze, ale niech wam będzie: przypomnę. To platforma fundraisingowa, by użyć fachowego określenia, dzięki niej można zdobyć kasę na swój autorski projekt. Może to być w gruncie rzeczy cokolwiek – płyta waszego zespołu, pomysł na biznes, grę, film, możliwości jest naprawdę bez liku. Oczywiście jak każda strona, Kickstarter musi mieć też swoich trollów. Takim okazał się użytkownik Zack Danger Brown, który miał zamiar zrobić sałatkę ziemniaczaną, a którą sfinansować mieli użytkownicy.

Ci odpowiedzieli trollingiem na trolling, bo tylko tak należy określić fakt, że w momencie pisania tego tekstu już ponad 6500 osób dało gościowi swoją kasę. Małe sumy, ale zebrała się już z nich konkretna kasa. Ile sałatki ziemniaczanej dałoby się zrobić za tyle hajsu? Pewnie tyle, że można wypełnić nią basen lub nakarmić pułk żołnierzy.

W tym wszystkim fajne jest to, że koleś podszedł przynajmniej do tematu z żartem. Nie zamierza zgarnąć pieniedzy i schować ich do skarpety. Dla wszystkich osób, które wpłaciły ponad sto dolarów, urządza party, na którym głównym daniem, a jakże, sałatka ziemniaczana. Wypuszcza też całą serię videoblogów, wystawia kolejne cele… Właściwie podejrzewam, że może należy tę całą sprawę uznać za jego pięć minut, które właśnie stara się, cóż, skonsumować.

Cały internet. Tu można stać się znanym i bogatym robiąc byle co, a nawet w oparciu o to zacząć robić karierę. Jutro wystawię na Allegro długopis na aukcji. Zobaczymy jaka przygoda mnie czeka.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑