3 kultowe rzeczy lat 90., które wkrótce znów będą modne

Opublikowano Październik 30, 2015 | przez MB

Moda jest jak australijski bumerang, zawsze wraca. Wrócił trend na płyty winylowe, w specjalnych lokalach modne jest granie na starych konsolach, zamiast górali na ulicach królują rowery w stylu vintage. Sprawdźcie, które kultowe już rzeczy wkrótce znów staną się prawdziwym hitem.

Kasety magnetofonowe

kaseta

Z perspektywy czasu ciężko sobie wyobrazić, że z czegoś takiego kiedyś słuchano muzyki. Podobnie jednak było z winylami, które w tym momencie znów są nośnikiem na porządku dziennym, a ich obecność w sklepach nikogo nie dziwi. Trudno wyrokować, czy legendarne MC ponownie trafią do regularnej sprzedaży i będzie na nich można nabyć niemal każdą nowość, ale na pewno staną się kolekcjonerskim rarytasem, do którego chętnie będą powracać zespoły nagrywające w niezależnych wytwórniach. Kupienie kasety będzie graniczyło z posiadaniem białego kruka, konkretne tytuły będą wydawane na MC w limitowanych edycjach i zaczną schodzić na Allegro za duże pieniądze. O ile w przypadku płyt analogowych o ich renesansie zdecydowała jakość dźwięku przewyższająca wszystkie inne znane nam nośniki, o tyle w przypadku kaset kluczowa okaże się wartość sentymentalna oraz fakt, że idealnie wpisują się w ideologię hipsterów (jeśli w ogóle tak się jeszcze nazywają). MC będą modne, ale nie na skalę masową, na pewno znajdą za to grupę wiernych fanów, która jednocześnie rozrusza rynek magnetofonów.

„Z archiwum X”

archiwum x

Pierwszy w historii telewizji serial o zjawiskach paranormalnych, który wzbudził międzynarodową sensację i okazał się jedną z najbardziej kultowych produkcji wszech czasów. Dla ludzi wychowanych w latach dziewięćdziesiątych na zawsze kojarzyć się będzie z nieprzespanymi nocami i najbardziej niepokojącym motywem muzycznym w czołówce. Za to gimby nie znajo. Wkrótce może się to jednak zmienić, ponieważ właśnie powstaje nowy sezon przygód Muldera i Scully i na 2016 rok będzie gotowy. Fani na pewno rzucą się jak szczerbaty na suchary. Dzięki odbudowanej rolami w innych serialach masowej popularności Davida Duchovnego („Californication”) i Gillian Anderson („Hannibal”, „The Fall”) premierowe odcinki mogą liczyć na rzeszę nowych odbiorców. Powrócą słynni bohaterowie, niezapomniana muzyka na nowo zacznie budzić dreszcz emocji, historii o kosmitach do poduszki będą słuchały kolejne pokolenia widzów. Moda na UFO powróci.

Gumy Turbo

turbo

Wydawać by się mogło, że takie szaleństwo na punkcie gumy balonowej zdarzyć się mogło tylko raz. W latach dziewięćdziesiątych guma Turbo nie była zwykłą przekąską z dodawanym gadżetem, była religią. To właśnie dzięki niej wielu małych wówczas chłopców złapało bakcyla motoryzacji. Na pamięć znało się rok produkcji, osiągi i czas od zera do setki znalezionych w gumach modeli. Kolekcję obrazków z furami musiał posiadać każdy, kto chciał się liczyć w towarzystwie, być fajny i mieć na podwórku kolegów. Obrazkami się handlowało, a za wizerunki co rzadszych maszyn można było dostać batony, żelki, a nawet paczkę chipsów. Istniał swoisty czarny rynek obrazków z Turbo, który do pewnego momentu prosperował bardzo intensywnie. Czar tamtych czasów postanowiła odświeżyć Biedronka. Panowie, to nie żart, Turbo wróciło. Powiedzcie swoim synom, siostrzeńcom, młodszemu rodzeństwu. To tylko w teorii może się nie udać. Że niby komputery, tablety, Internet, że niby dzieciaki mają teraz inne rozrywki. Z czymś tak ponadczasowym jeszcze się nie spotkały.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑