4 błędy, które mężczyźni stale popełniają będąc w związku

Opublikowano Marzec 2, 2016 | przez MB

błąd

Bycie w stałym związku to dla wielu facetów ciężki orzech do zgryzienia. Szczególnie, kiedy przed nim przez długi czas byli singlami i żyli jak wolne ptaki. Robili co chcieli, jedli co chcieli i ruchali kogo chcieli. W związku z tym niektóre rzeczy przychodzą im trudniej i permanentnie popełniają te same błędy. Przeczytajcie jakie. Może uda wam się kilku uniknąć.

1. Unoszenie się honorem

Kiedy mężczyzna pozwoli już sobie na usidlenie i zaangażuje się w relację z kobietą, to we wszystkim chce być najlepszy. A właściwie chce, aby ona go takim widziała. I najczęściej tak właśnie jest, tylko faceci potrzebują aby partnerka ich nieustannie o tym zapewniała. Kiedy jest inaczej, tzn. nie daj Bóg, dziewczyna wypomni chłopakowi mały błąd, stwierdzi, że w jakiejś dziedzinie jest kiepski albo, że coś mógł zrobić lepiej, od razu biorą to sobie mocno do siebie i irytują. Ich oczekiwania wobec tego jak chcą być postrzegani przez ukochaną kobietę przerastają często własne możliwości i umiejętności. A prawda jest taka, że spinają się zupełnie niepotrzebnie, bo dla swoich partnerek zawsze są numerem jeden.

2. Przywiązanie do starych nawyków

Faceci panicznie bojąc się tego, że kobieta będzie chciała ich zmienić, alergicznie reagują na każde zachowanie, które mogłoby to sugerować. Chcąc więc ochronić swoją męską suwerenność i podkreślić, że są panami własnego losu, wkurwiają się, kiedy partnerka proponuje tak kardynalne rewolucje, jak zgolenie wąsów, zmianę fryzury, zakup innych perfum lub urozmaicenie codziennego menu. Trudno jest im też pożegnać się ze starymi spodniami lub ulubionymi t-shirtami. Równie ciężko przychodzi pozbycie się przyzwyczajeń, które na dłuższą metę mogą być naprawdę uciążliwe, dlatego nawet mieszkając już z dziewczyną rozrzucają skarpety po podłodze, nie zamykają klapy od sedesu i nie wietrzą mieszkania.

3. Pokazywanie, kto tu nosi spodnie

Faceci mają to do siebie, że lubią mocno eksponować i demonstrować swoją męskość oraz niezależność. W niektórych sytuacjach faktycznie ta cecha się przydaje, ale bycie w stałym związku niekoniecznie jest jedną z nich. Oczywiście takie czynności jak rąbanie drewna, naprawianie gniazdka, noszenie węgla i  rozpalanie grilla są przez kobiety bardzo mile widziane, ale kiedy facet kurczowo obstaje przy swoim, bo żadna laska nie będzie mówiła mu, co ma robić, to dziewczyna trochę może się jednak pogniewać. Faceci powinni demonstrować swoją męskość, kiedy dochodzi do podejmowania trudnych decyzji i brania odpowiedzialności, a nie wówczas gdy chodzi o sztuczne budowania hierarchii i podkreślanie czegokolwiek.

4. Dzielenie obowiązków ze względu na płeć

Bardzo wielu kolesi nadal żyje w świecie, w którym przedstawiciel płci męskiej polował i przynosił do jaskini żywność, a przedstawicielka płci żeńskiej czekała na niego i przyrządzała stek z mamuta. Teraz rzeczywistość wygląda już nieco inaczej i podział obowiązków nie jest taki oczywisty. Niestety, nie wszyscy to jeszcze zajarzyli i ostentacyjnie nie sprzątają, nie gotują, nie chodzą na zakupy, nie przewijają dzieci i nie myją się, bo te czynności są domeną kobiet. W efekcie jedyne, co robią to koszą trawnik i śmierdzą.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑