5 najlepszych kanałów na Youtubie w polskim Internecie

Opublikowano Lipiec 9, 2014 | przez MB

polimaty

Mówi się, że dobre polskie kanały na Youtube’ie można policzyć na palcach jednej ręki. To prawda.

1. Polimaty

 

Liczba subskrybentów to niecałe 300 000. W porównaniu z niektórymi konkurentami poniżej, to wynik mierny. Na skalę krajową – bardzo dobry. Polimaty Radka Kotarskiego nie cieszą się tak dużym wzięciem jak np. AbstrachujeTV z jednej prostej przyczyny – nie są kanałem rozrywkowym. To w polskim Internecie miejsce poznawcze. Autor nie jest typem freeka, prawie nie klnie, nie ubiera się ekstrawagancko. Na pierwszy rzut oka nudziarz. Charyzmą wypowiedzi i prezencji przypomina Bogusława Wołoszańskiego. Wykazuje się jednak wielką klasą i olbrzymią wiedzą. Użytkownik wchodząc na Polimaty spędza czas wartościowo i mądrze, co w tej branży jest rzadkością.

– Jak na człowieka wpływa pełnia księżyca?

– Jak dotrzeć do Baracka Obamy za pośrednictwem 6 osób?

– Jak rozpoznać kłamcę na podstawie mimiki?

Kotarski wygrywa interesującą treścią.

 

2. SA Wardęga

 

Pierwszy polski kanał, który przekroczył granicę 1 miliona subskrybentów. Każdy nowy film może liczyć na co najmniej 2 miliony wyświetleń. Najlepsze numery Wardęgi mają po kilkanaście albo kilkadziesiąt. Takich statystyk nie zdobywa się przypadkiem. Jego kanał to liga światowa a pranki, z których słynie, są jednymi z najlepszych w necie w ogóle. Jest kreatywny, oryginalny i mocno zakorzeniony w popkulturze. Parodiuje najsłynniejsze komiksowe postaci (Spider-man, Superman), wykorzystuje motywy z popularnych seriali („Gra o tron”, „Breaking Bad”) albo bawi się estetyką horroru klasy B. Mówią o nim już nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

 

3. 5 sposobów na…

 

Mundial, dzień ojca, udane wakacje, imprezowe gry, majsterkowanie, przeżycie za 5 zł dziennie. Twórcy kanału przedstawiają propozycje na ułatwienie tych i wielu innych okoliczności. Ich metody są proste i tanie, co Polaka akurat powinno cieszyć najbardziej. Chłopaki stosują patenty, które każdy może wykorzystać u siebie w domu. 5 sposobów na… jest więc miejscem czysto praktycznym. A przy tym zabawnym, bo autorzy sięgają do często nieoczywistych sfer życia takich jak np. domowy alkohol. Czasem na nowo odkrywają aspekty mocno już spenetrowane. 5 sposobów na… SKRYTKI NIE DO WYKRYCIA to mistrzostwo świata. Dzięki pomysłowości kanał zdobył już prawie 900 000 subskrybentów.

 

4. Lekko Stronniczy

 

Włodek Markowicz i Karol Paciorek wybrali sobie taki rodzaj internetowej wypowiedzi, na którym łatwo mogli polec. Prawdopodobnie najpowszechniejszy w polskiej sieci. Siedzą i mówią do kamerki internetowej. Potencjalnie nuda. Na szczęście goście są na maksa ogarnięci, mają poczucie humoru, dobrze się ze sobą kumają, a ich komentarze są takie jak nasze – celne i błyskotliwe. Nie interesuje ich udawanie. Nie siłują się z formami, które im nie leżą. Gadają, nagrywają piosenki, komentują, to im wychodzi bardzo dobrze. Nie dziwią nas więc ich aspiracje radiowe. Zdecydowanie zasługują na swoje „Ranne Kakao” w jakiejś komercyjnej stacji.

 

5. AbstrachujeTV

 

Jeden z dwóch najlepszych kanałów rozrywkowych w Polsce. Można się przyczepić o ich nierówną formę, ale to nie zmienia faktu, że w kraju tylko nasz numer 2 może im podskoczyć. Abstrachuje to sprawni obserwatorzy i wykwalifikowani kpiarze. W swoich filmach trafnie analizują polskie społeczeństwo i wytykają mu spore zaległości i przywary. Trzeba docenić ich za profesjonalizm. Każdy odcinek jest przygotowywany skrupulatnie wedle przygotowanego wcześniej scenariusza. Nowy filmik wypuszczają dopiero wtedy, gdy jest wypieszczony jak mały shih tzu. Doceniamy ich za bezkompromisowe poczucie humoru i mówienie tego, czego inni się wstydzą.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑