5 płyt, na których premierę czekamy jesienią

Opublikowano Październik 2, 2014 | przez Pato

julia-marcell2

Mało było ostatnio muzyki na Wyszło, więc dzisiaj nieśmiała próba odchamienia się. Napiszę o jesieni, a konkretnie o premierach płyt, którym w najbliższym czasie warto się przyjrzeć. Akurat mamy czas, kiedy na rynku znowu sporo się dzieje. Dopiero co nowy album wydał Prince. Bardzo dobrą płytę nagrali ulubieńcy hipsterów, duet Paula i Karol. Poniżej kilka innych pozycji.

Julia Marcell – Sentiments, premiera 6 października

Polska artystka, która śpiewa po angielsku, a mieszka w Berlinie. Pewnie o niej słyszeliście. Na pierwszy album pieniądze uzbierała dzięki wsparciu fanów i stronie Sellaband.com. Dostała Paszport Polityki, częściowo przebiła się do mainstreamu. Teraz wraca. Na dniach wydaje trzeci krążek, którego singiel brzmi tak:

 

Jessie Ware – Tough Love, premiera 13 października

Tej pani raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Debiut sprzed dwóch lat – doskonały. Teraz czas na drugą płyta, a ta podobno ma być bardziej przebojowa. W sieci są już dwa single: Say You Love Me i Tough Love. Płyta powstała we współpracy z Edem Sheeranem.

 

Pablopavo – Tylko, premiera październik

(data dokładnej premiery nie jest znana, nie ma też jeszcze singla promującego krążek)

Tym razem bez Ludzików, z którymi Pablo stworzył trzy poprzednie albumy, ale z gwarancją, że to znowu będzie udany krążek. We wszystkich zapowiedziach przewija się gadka o surowych i chropowatych kompozycjach. Sama gitara i głos. „Tylko” to osiem piosenek, które powstawały w tzw. międzyczasie w latach 2011-2014.

Fisz Emade – Mamut, premiera 6 listopada

Pierwsza wspólna płyta braci Waglewskich od trzech lat. Podobno najbardziej melodyjna ze wszystkich, chociaż opakowana kilkoma ważnymi tematami typu nieubłagany upływ czas. Na płycie usłyszymy Justynę Święs z The Dumplings oraz Fisza z Katarzyną Nosowską i kwartetem smyczkowym.

 

Foo Fighters – Sonic Highways, premiera 10 listopada

Ósma płyta z ośmioma utworami. Każdemu kawałkowi odpowiadać będzie jeden odcinek miniserialu, który już niebawem ma wyemitować HBO. Ciekawy pomysł, pozycja absolutnie nie do przegapienia.

 

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑