6 rzeczy, dzięki którym kibice Brazylii i tak mają lepiej niż Niemcy

Opublikowano Lipiec 9, 2014 | przez MB

Po kompromitującej porażce Brazylijczyków z Niemcami w półfinale Mistrzostw Świata 2014 najbardziej szkoda nie kiepskich piłkarzy, a wiernych kibiców. 8 lipca to właśnie oni byli najsmutniejszymi ludźmi na świecie. Dlatego postanowiliśmy ich trochę pocieszyć
i przypomnieć, że mimo wszystko nadal mają lepiej niż Klose i Hummels.

1. Kobiety

girls

Trzeba przyznać, że mundial w roku 2014 jest niezwykle urodziwy. Nie tylko ze względu na piękne bramki, ale także panie, które zdecydowały się zasiąść na trybunach. Wśród nich niewątpliwie prym wiodą rodaczki Freda. Brazylijki są gorące, wysportowane, wypielęgnowane, ich twarze są symetryczne i uśmiechnięte od ucha do ucha (jakby się było z czego cieszyć). Niemki z kolei… Wszyscy wiedzą, czego się po Niemkach spodziewać. Realizatorzy nie przez przypadek nie rozpieszczają widzów ujęciami Helg i Gerturd.

 

2. Plaże

plaże4

Już nawet nie chodzi o to, że brazylijskie plaże są większe, bogatsze, bardziej tropikalne, cieplejsze, efektowniejsze, więcej na nich rozrywek, jest czystsza woda i przyjemniejsze powietrze. Chodzi o to, że po niemieckich plażach zawsze będą chodzić Niemki.

 

3. Narkotyki

dealer

Prawdopodobnie tylko w kilku miejscach na świecie dostaniesz narkotyki z taką łatwością jak w Brazylii. Niemcy na pewno do tych miejsc się nie zaliczają. W ojczyźnie Oscara po prostu wychodzisz na odpowiednią ulicę i masz. Dilerzy niemal wpychają ci crack na siłę do łapy.
W porównaniu z europejskimi ceny są śmiesznie tanie, więc można brać na zaś i napchać kieszenie (plecaki, banany, siedzenia samochodów, żołądki, opony, zwierzęta…). Nieprzyjemnie robi się dopiero wtedy, gdy handlarz wyciągnie spod lady karabin. To akurat Niemcy też już przerabiali.

 

4. Karnawał

karnawał

Na wypadek, gdyby Niemcy nadal myśleli, że prawdziwa zabawa to Oktoberfest.

 

5. Kuchnia

jedzenie

Brazylia słynie z bardzo urozmaiconej kuchni. Wpływy indiańskie, portugalskie i afrykańskie zrobiły swoje. Brazylijczycy odżywiają się orzechami kokosowymi, krewetkami, jagnięciną, jedzą dużo manioku, ryb i owoców (passiflora, gurarana, maracuja, mango, ananas, pomarańcza), sporo kurczaka. Kultura jedzenia jest tam wysoko rozwinięta i ciągle zaskakuje prawdziwych smakoszy. Niemcy, nawet gdy ich piłkarze zdobędą mistrzostwo, nadal będą miętolić kiełbachę i żłopać piwsko.

 

6. Sepultura

 

Niemieckie zespoły metalowe to zaraz po niemieckim popie największy obciach. Helloween, Gamma Ray, Grave Digger, Primal Fear, Running Wild, U.D.O., – mają tego na pęczki i każdy następny sieje od lat większą wiochę niż poprzedni. Ich kapele są opętane płomieniami, atakowane przez groźne smoki albo statki UFO, strzegą siedmiu kluczy i ubierają się w lateks. Zwyczajny kicz. Brazylia ma tylko jeden znany zespół metalowy – najlepszy na świecie.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , ,Back to Top ↑