7 kultowych kurdupli popkultury

Opublikowano Styczeń 27, 2014 | przez MB

Problemy z dosięgnięciem do najwyższej półki, zakaz wstępu na wiele atrakcji wesołego miasteczka, zła widoczność podczas koncertów, nieporadne zdobywanie wysokich stopni, wykreślenie z Kamasutry kilku istotnych pozycji seksualnych. Mimo tych i innych problemów kilku kurduplom udało się wejść na sam szczyt i urosnąć w oczach odbiorców do monstrualnych rozmiarów.

1. Tyrion Lannister

tyrion

W masowej świadomości zaledwie od trzech sezonów, a zdołał ją przemaglować bardziej niż tamagotchi. Cwany, przebiegły, ale także honorowy i dzielny. Głos rozsądku rodu Lannisterów.

A przy okazji alkoholik i dziwkarz.

2. Mały Książę

książę

Autor wiekopomnych sentencji i złotych myśli. Cytowany nie tylko przez małych, ale i dużych. Niedościgniony wzór Paulo Coelho. Mądry wychowawca i pedagog. Człowiek-symbol. Potrafi rozmawiać z fauną i florą, więc trochę świr, ale nieszkodliwy. Mocno uczuciowy. Empatyczny wrażliwiec. Ludzkość zawdzięcza mu więcej niż Marii Skłodowskiej-Curie. Jego biografia została przetłumaczona na dwieście siedemdziesiąt języków i sprzedała się w stu czterdziestu milionach egzemplarzy. Najpewniej prawiczek.

3. Martin Scorsese

mart2

Bitch, please…

4. Angus Young

angus

Nie dość, że knypek, to jeszcze Szkot i rudzielec. Szok. Stawił czoła trzem kluczowym przeciwnościom losu. Zwyciężył i założył największy rockowy band na świecie. I przyjął australijskie obywatelstwo. Problem rudych włosów powoli rozwiązuje za niego natura. Szaleniec, pojeb, freak. Zupełnie na trzeźwo. Dużo jara, ale alkoholu nie tyka. Być może dlatego wymiata do dziś. Autor największych solówek i amator najkrótszych spodenek. Wielbiony, hołubiony i czczony.

5. Dolly Parton

dolly parton

Ogień, nie kobieta. Swego czasu jej plakat wisiał w pokojach wszystkich amerykańskich farmerów. Ku zaskoczeniu wielu, nadal żyje. Jako pierwsza wykonała przebój „I Will Always Love You” tak bezczelnie przypisywany pewnej narkomance. Nagrała ze sto płyt i z milion piosenek. Prawdziwa dama muzyki country. I oddziałów chirurgii plastycznej. Jej imieniem nazwano sklonowaną owcę. W życiu wyszło jej wiele poza jednym, jest matką chrzestną Miley Cyrus.

6. 7 krasnoludków

krasoludki

Przodownicy pracy. Wesołe, rozśpiewane, lubieżne. Małe uśmiechnięte skurwysyny, które obłapiały dorosłą kobietę. Podobno istnieje niepublikowany rozdział, w którym Królewna Śnieżka godzi się na gang bang. Małe, ale pewne siebie. Dumne ze swojego pochodzenia i niskiego wzrostu.

7. Edward Carl Gaedel

gaedel

Tak, karzeł, nie bójmy się tego słowa. Gaedel się nie bał i zajebał. No, prawie. 19 sierpnia 1951 roku wyszedł na boisko jako zawodowy gracz MLB. Wcześniej wyskoczył z tortu. Ani razu nie odbił piłki, ale postawę przyjął, koszulkę włożył (z numerem 1/8), nawet zdobył pierwszą bazę. Za swój występ zgarnął sto dolarów z kieszeni ekscentrycznego właściciela St. Louis Browns. Potem zaczął pić. Na co dzień funkcjonował jako telewizyjna maskotka i performer. Miał 109 cm wzrostu.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑