7 kultowych żarłoków popkultury

Opublikowano Wrzesień 15, 2014 | przez MB

Żarłok nie zawsze znaczy grubas. Żarłok to czasem umięśniony psychopata, czasem postać z bajki, a czasem gorąca laska. Prezentujemy postaci, które słynęły z upodobania do jedzenia i różnie na tym wyszły.

1. Morgan Spurlock

spurlock

Facet, który przez trzy miesiące żywił się jak przeciętny Amerykanin – w McDonald’s. Eksperyment uwiecznił na taśmie i zmontował słynny już film dokumentalny „Super Size Me” z 2004 roku. Oficjalna premiera odbyła się podczas równie słynnego festiwalu w Sundance. Do jakości filmu można mieć zastrzeżenia, do samego założenia również, ale zamieszanie, jakie Spurlock wywołał w Ameryce, było ogromne. Fast food wpadł w popłoch i zaczął wycofywać wiele pozycji ze swojego menu. Nikt wcześniej ani później tak sugestywnie nie zwrócił uwagi na problem fatalnego odżywiania wśród Amerykanów.

2. Dexter

dex2

Typ błyskotliwego zabójcy pozbawionego emocji. Praca w policji to tylko przykrywka dla jego prawdziwego hobby, doskonałe alibi i dojście do najbardziej szalonych zwyrodnialców, których należy ukarać. Dextera charakteryzował jednak nie tylko głód krwi. Kochał jeść. Choć częściej tak naprawdę podjadał: rogaliki, pączki, bułki. Najlepiej, gdy spożywanie łączył z prowadzeniem auta. Wtedy mógł się odprężyć. Choć tak naprawdę nawet najsmaczniejsza słodkość nie przynosiła mu takiego ukojenia, jak wbijanie skalpela w ciało innego psychola.

3. Kubuś Puchatek

kubuś

Zdecydowanie mniej zwyrodniały niż poprzednik. Za to z równie wielkim zamiłowaniem do przekąsek. Kubuś unikał jednak pieczywa i żywił się wyłącznie miodkiem. Za baryłkę był w stanie zrobić prawie wszystko. Przez swoją słabość często jednak pakował się w tarapaty. Raz zaklinował się w króliczej norze, raz ręka utknęła mu w słoiku. Miał problemy z przeciskaniem się między drzewami i uciekaniem przed większymi drapieżnikami. Mimo to stał się najbardziej poczciwą otyłą postacią stworzoną z myślą o dzieciach.

4. Michel Lotito

lotito

Znany bardziej jako „Mister Eats All”. I wcale nie chodzi o konkurs jedzenia hamburgerów na czas albo na zmieszczenie jak największej ilości parówek w ryju. Dosłownie chodzi o wszystko. Gwiazda Lotito rozbłysła gdy zaczął jeść metal, szkło, gumę oraz inne materiały. Na koncie ma m.in. spożycie roweru, wózka sklepowego i telewizora. Jego życiowym osiągnięciem było wszmanie samolotu Cessna 150. By tego wszystkiego dokonać opracował specjalną technikę jedzenia: kruszył „danie” na małe kawałeczki, wypijał olej a podczas przełykania wspomagał się wodą. W ten sposób zjadł 9 ton metalu. Zabawne, że do złego samopoczucia doprowadzały go… jajka i banany.

5. Jaś i Małgosia

jaś

Ci bohaterowie to z kolei najbardziej tragiczne postaci z bajek dla najmłodszych. Dzieci, które łakomstwo o mały włos nie doprowadziło do zguby. Było podżerać piernikowy daszek? Było wpieprzać wycieraczkę z galaretki? Było wpierdalać lukrowane drzwiczki? Potem płacz i zgrzytanie zębów. Stara baba jaga chciała je wtrącić do pieca, przyrządzić z beszamelem i wszamać na kolację z ziemniaczkami i surówką. Legenda o Jasiu i Małgosi przechodzi z pokolenia na pokolenie. Bracia Grimm dokładnie wiedzieli, czym kończy się obżarstwo.

6. Ewa

ewa

Kobieta, która skondensowała w sobie dwie przykre cechy: spory apetyt i słabą wolę. Najgorzej. W dodatku prawdopodobnie była atrakcyjna i miała duże cycki. Zeżarła jabłko, omotała Adama i wygnanie z raju gotowe.

7. Magda M.

mada

Bohaterka, z którą swego czasu utożsamiała się cała populacja kobiet w Polsce. Smutki, choroby, rozstania, nieszczęśliwe miłości, nieudane romanse, problemy w pracy, kiła, Magda na wszystko miała jeden sposób – lody z popcornem. Baby się tego naooglądały i potem same zaczęły tak jeść. „Potrawa”, którą M. wymyśliła samodzielnie, na lata stała się podstawą diety  wiernych fanek serialu. Niewiarygodne, co ta telewizja robi z kobiecym umysłem.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑