7 teledysków Foo Fighters, które musisz znać

Opublikowano Październik 26, 2014 | przez MB

ff

W sieci krążą już kawałki z nadchodzącego najnowszego albumu Foo Fighters. Zespół Dave’a Grohla, perkusisty Nirvany, od lat stoi na straży prawdziwego rock’n’rolla i obecnie jest jedną z najjaśniejszych gwiazd tego gatunku. Przez długi czas obóz FF milczał, ale warto było czekać aż wreszcie się odezwie. Na 2014 rok przygotował prawdziwą bombę: nowa płyta „Sonic Highways” ukaże się już w listopadzie i towarzyszyć będzie serialowi HBO o tym samym tytule.

Pierwszy odcinek został już wyemitowany i nosił taki sam tytuł jak jeszcze świeży singiel zespołu, „Something From Nothing”. Krążek zawierać będzie łącznie osiem piosenek a serial łącznie osiem odcinków. W związku z tym, że końcówka tego roku prawdopodobnie będzie należeć do Grohla i spółki, przygotowaliśmy subiektywne zestawienie siedmiu teledysków Foo Fighters, które naszym zdaniem powinien znać każdy. Oprócz charakterystycznego wokalu i typowo amerykańskiego brzmienia, kapelę cechuje również oryginalne poczucie humoru. Poniższe klipy to nie tylko porcja zajebistej muzy, ale także szyderstwa, kpin, dystansu do samego siebie, niekiedy społecznego zaangażowania. Czasem balansują na granicy dobrego smaku, ale zawsze warto obejrzeć je w całości.

1. „Walk” – fantastyczne nawiązanie do filmu „Upadek”, klasycznego thrillera z Michaelem Douglasem w roli głównej.

 

2. „Low” – Grohl i Jack Black zamknięci w jednym hotelowym pokoju. To nie mogło skończyć się dobrze.

 

3. „Long Road To Ruin” – Blaski i cienie bycia gwiazdą show biznesu. Miłość, cekiny i wąs.

 

4. „The Pretender” – jeden z najbardziej sugestywnych teledysków grupy.

 

5. „Big Me” – pamiętacie kultową reklamę Mentosa? Ten klip Was rozwali.

 

6. „Everlong” – tak w późnych lata dziewięćdziesiątych zespół operował abstrakcyjną formą. Po mistrzowsku.

 

7. „The One” – kawałek nigdy nie ukazał się na regularnej płycie Foo Fighters, ale towarzyszył filmowi „Kwaśne pomarańcze”. W jednej z główych ról zarówno w filmie, jak i w klipie: Jack Black.

 

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑