Absolutna petarda – Eldo namówiony na autobiografię!

Opublikowano Sierpień 30, 2013 | przez Gofrey

eldo

Rzadko ścigamy się z innymi na newsy, ale to podajemy chyba jako jedni z pierwszych. „Jak ustaliła nasza redakcja” – czyli jak przeczytaliśmy na koncie facebookowym naszego kolegi, Tomka Kwaśniaka, powstaje autobiografia jednego z najlepszych polskich raperów, Leszka Kaźmierczaka znanego tu i ówdzie jako „Eldo”.

Książka zostanie napisana wspólnie z dwójką dziennikarzy „Faktu” – Przemysławem Rudzkim oraz Tomaszem Kwaśniakiem, co w połączeniu z bezkompromisowymi, ostrymi poglądami „Eldo”, może dać mieszankę wybuchową.

Warszawa, także jej ciemna strona, inspiracje twórczością Grzesiuka, Tyrmanda, Wiecha, zniesmaczenie relatywizmem moralnym współczesnego świata, twarde zasady, błyskotliwe spostrzeżenia, czujne oko, wnikliwe obserwacje, mocne historie i spory bagaż doświadczeń – kto zna płyty Leszka ten wie, czego można się po nim spodziewać, kto zaś poznał go osobiście – ten już przebiera nogami w oczekiwaniu na zapowiadaną na jesień 2014 roku książkę.

Pomijając już światopogląd rapera i jego dar do opisywania otaczających go zdarzeń w wyjątkowy sposób – „Eldo” sam ma w swojej historii sporo zakrętów dotąd opisanych ledwie pobieżnie, w niektórych wywiadach czy artykułach. W końcu to człowiek, który był uczestnikiem i świadkiem powstawania całej kultury hip-hopowej, świadkiem boomu na rap, ale i jego cięższych momentów, uczestnikiem kilku legendarnych beef’ów oraz bitw freestyle’owych, m.in. absolutnie kultowej „Bitwy płockiej”, jednym z bohaterów filmu „Blokersi”.

Z drugiej strony – jego religia, jego poglądy, jego wielka pasja, jaką jest futbol i kibicowanie warszawskiej Legii. Gdy dodamy do tego jego życie prywatne, możemy oczekiwać opasłego tomu, w którym nie będzie nawet jednego akapitu przegadanej pisaniny.

Co tu dużo mówić, jaramy się, czekamy i zachęcamy do kupna, gdy tylko pojawi się w przedsprzedaży. Chociaż na razie Tomek Kwaśniak zapowiada, że „finalizowane są formalności i lada dzień zabieramy się do pracy” – już wiemy, że będzie to absolutna petarda.

foto: www.hip-hop.pl

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑