„Agentka” – jedna z najlepszych komedii 2015 roku. Obejrzyjcie koniecznie

Opublikowano Czerwiec 15, 2015 | przez ZP

556db81bee64d_gd

W czerwcowe, gorące dni nie tak łatwo wybrać się do kina. Bo grill, bo piwko, bo opalanko. Są jednak na tym świecie filmy, dla których warto olać wspomniane przyjemności. „Agentka” bez wątpienia należy do takich produkcji. Jak dla mnie to jedna z trzech najlepszych komedii jakie widziałem w tym roku.

W XXI wieku wcale nie jest tak łatwo natrafić na zabawny film. Zdecydowana większość obrazów, jakie nam się proponuje, ma to do siebie, że występuje w niej tzw. ciężki dowcip, który wywołuje u widza uśmiech politowania zamiast szczerego, zdrowego śmiechu. Cóż, „Agentka” nie należy do tego grona. To wyjątkowo lekka propozycja, mimo że gra w niej aktorka wagi ciężkiej, czyli Melissa McCarthy. A właściwie: dlatego że ona tam występuje.

To właśnie na jej tuszy zbudowano całą fabułę, prostą jak drut: gruba dziewczyna z CIA, która dotychczas pracowała za biurkiem, w wyniku pewnego tragicznego zdarzenia rusza w teren. Brzmi banalnie, ale uwierzcie – Amerykanka wycisnęła z tej roli 150 % normy. W efekcie przez trzy czwarte jej pobytu przed kamerą ludzie zgromadzeni w kinie rechoczą.

Oczywiście, wysoki poziom produkcji nie jest li tylko i wyłącznie zasługą Melissy. Swoje trzy grosze dołożyli znani przystojniacy: Jude Law oraz Jason Statham. Szczególnie ten drugi wypada w „Agentce” kapitalnie – gra tajniaka, którego poczucie własnej zajebistości przerasta tysiąckrotnie jego realną wartość. Robienie z siebie idioty przychodzi Anglikowi tak naturalnie, że po seansie człowiek zaczyna zastanawiać się, czy naprawdę nie jest półgłówkiem.

Jeśli dodamy do tego, że w filmie pojawia się jeszcze, i to nie raz, 50 Cent oraz jedna z najładniejszych kobiet jakie znamy, czyli Rose Byrne, to „Agentka” staje się obowiązkowym obrazem do obejrzenia dla każdego, kto uważa się za kinomaniaka.

Komentarze

McCarthy karate style
Statham półgłówek
Seksapil Byrne
Law jak Bond

Podsumowanie: Zabawne, lekkie kino, mimo że gwiazdą filmu jest jedna z najgrubszych aktorek w Hollywood.

4.8


Ocena użytkowników: 4.4 (7 głosów)

Tagi: , , , , ,Back to Top ↑