Azjaci lubią być numerem 1. Teraz budują największe lotnisko świata

Opublikowano Maj 29, 2015 | przez Tomas

2cfpqx1

Azjaci mają to coś. Po Japonii mkną pociągi, które osiągają prędkość prawie 600 km/h. Chińczycy w światowych rankingach najbardziej wartościowych firm zgarniają pierwsze, drugie, trzecie i – jakby komuś było mało – czwarte miejsce. U nich wszystko musi być najszybsze, najnowsze i największe. No to teraz budują największy na świecie terminal.

Ktoś się ironicznie uśmiechnie: „No, niebywała rzecz”. A wiedzcie, że faktycznie niebywała. Na powyższej fotce widać wnętrze terminala, który ma być w stanie obsłużyć 45 milionów pasażerów w ciągu roku. Pytanie tylko, kto będzie chciał wchodzić do środka, skoro z zewnątrz ma wyglądać to tak…

14jc9wl

W Pekinie dostrzegli zachodzące w społeczeństwie zjawiska. Ludzie coraz chętniej podróżują po całym świecie, coraz częściej stać ich na bilety lotnicze, a Azja jest biznesowym kierunkiem, który wciąż zyskuje na popularności. Trudno więc o lepsze powody, by w stolicy Chin przebudować terminal lotniczy.

A jak już przebudowywać, to z przepychem. Po pierwsze, Terminal 1 projektuje słynna architekt Zaha Hadid, która ma możliwie jak najlepiej oddać klimat chińskiej kultury. Po drugie, ideą projektu są długie i przestrzenne skrzydła terminalu. Po trzecie, obiekt, który powstanie, ma zajmować 700 tys. metrów kwadratowych powierzchni. I po czwarte, sam jeden terminal po przebudowie ma być w stanie obsłużyć rocznie 45 milionów pasażerów. Całe lotnisko – 70 milionów.

To nie jest projekt, nad którym dopiero niektórzy się zastanawiają. Tutaj przyjęto strategię: pomysł – akcja – realizacja. Za około trzy lata wszyscy już będziemy mogli polecieć na największe lotnisko świata, w Pekinie.

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑