Ale cycki to ty szanuj! Nagość wraca do Playboya

Opublikowano Luty 15, 2017 | przez lucky bastard

playboy

Gdy masz zamiar iść na wojnę ze zdrowym rozsądkiem, musisz dokładnie policzyć, czy cię na to stać. Nie skończy się na jednej bitwie, to z reguły długotrwała i wyniszczająca walka. Łatwo się przeliczyć, przeszacować swoje siły. Przykład? Wydaje nam się, że najlepszą egzemplifikacją jest to, co dzieje się wokół magazynu Playboy.

Jak pewnie pamiętacie, rok temu podjęto kontrowersyjną decyzję, że z czasopisma należy usunąć zdjęcia nagich modelek. Czyli dla wielu – niekoniecznie nastoletnich czytelników, którzy dziś żyją bardziej w internecie, w którym za gołe laski nie trzeba płacić i w dodatku się one ruszają – najważniejszą część. Już wtedy nie mogliśmy zrozumieć tej decyzji. Dla nas to trochę tak, jakby z pysznego burgera wyciągnąć kotlet, z reprezentacji Polski wyrzucić Roberta Lewandowskiego, a z serii filmów o Jamesie Bondzie wszystkie jego kochanki – niech agent od zadań specjalnych jedzie na ręcznym. Bez sensu.

Polskiej edycji pisma to nie dotyczyło, ale interesujemy się światowymi trendami, więc z ciekawością przyjęliśmy informację, że Playboy wycofuje się ze swojego pomysłu.

– Pokazywaliśmy nagość w sposób przestrzały, ale całkowite jej usunięcie było błędem. Nagość nigdy nie była problemem, ponieważ sama nagość to nie problem. Dzisiaj odzyskujemy naszą tożsamości – ogłosił światu Cooper Hefner, dyrektor kreatywny Playboya.

Wszystko promowane jest pod hasłem „nagość jest normalna”.

Oczywiście, że jest. Nie mamy jednak większych wątpliwości, że do ponownego przestawienia wajchy nie doszło z powodów tożsamościowych czy ideologicznych. Te stanowią tylko wygodną wymówkę. Badania rynku pokazały, że tak jak Playboyowi paliło się w dupce już wcześniej (podobnie jak niemal wszystkim drukowanym tytułom), tak po zeszłorocznej decyzji był tam pożar większy niż w Rzymie za Nerona. Przekaz, który poszedł w świat jest więc jasny – walczymy o przetrwanie.

Wychodzi na to, ze jak trwoga, to do cycków. Dobra decyzja.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑