Buty z „Powrotu do Przyszłości” są już na rynku! Ale jeszcze nie dla każdego

Opublikowano Październik 11, 2016 | przez MB

Nike Mag

Na ten moment czekali wszyscy fani kultowego filmu z połowy lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Nike dotrzymało obietnicy i wypuściło na rynek samowiążące się sneakersy. Takie same, jakie w „Powrocie do przyszłości” nosił Marty McFly!

Futurystyczna wizja Nike z 1985 roku po ponad trzydziestu latach staje się rzeczywistością. Model inspirowany dziełem Roberta Zemeckisa nosi nazwę MAG (The Nike Mag), a światło dzienne ujrzał dzięki współpracy słynnego sportowego brandu z fundacją Michaela J. Foxa, działającą na rzecz przyspieszenia badań nad wynalezieniem skutecznego leku na chorobę Parkinsona i wykorzystania w tym celu komórek macierzystych (Fox w 2000 r. zrezygnował z występów w serialu Spin City i ogłosił, że cierpi na PD – Parkinon’s disease).

MAG to już kolejna i jak dotąd najdoskonalsza próba przeniesienia filmowych fanaberii „Powrotu do przyszłości” do realnego świata. Ponownie jest za nią odpowiedzialny duet Tiffany Beers i Tinker Hatfield, który zaangażowany jest w ten projekt od samego początku. Dotychczasowe modele były efektowne, ale filmowy pierwowzór przypominały jedynie wizualnie. Nie posiadały jeszcze odpowiedniej technologii, więc w stu procentach nie były tym, co widzowie oglądali na ekranach. The Nike Mag jest bliski ideału.

W najnowszych butach wykorzystano nowoczesny system Adaptive Fit, dzięki któremu obuwie wraz ze sznurowadłami dostosowują się do kształtu stopy użytkownika. O tym, że buty zostaną za chwilę zawiązane, informuje zainstalowana dioda. Lampka daje znać również wtedy, gdy obuwie musi zostać podładowane.

Informacje na temat MAG brzmią jak spełnienie snu wszystkich miłośników filmu Zemeckisa. Niestety, buty nie weszły jeszcze do ogólnego obiegu i zostały wyprodukowane w limitowanej ilości osiemdziesięciu dziewięciu sztuk. W tym momencie jedynym sposobem na zdobycie wymarzonej pary jest udział w loterii internetowej, która trwa tylko do dziś (jeden los kosztuje dziesięć dolarów, środki z loterii zostaną przekazane fundacji Foxa). W dodatku są jeszcze dwa haczyki. Pierwszy z nich to konieczność posiadania zainstalowanej aplikacji Nike+. Zgodnie z drugim trzeba być mieszkańcem Stanów Zjednoczonych lub Kanady.

Oficjalną prezentację The Nike Mag zaplanowano w trzech miejscach, 11 października w Hongkongu, 12 października w Nowym Jorku i 14 października w Londynie. Data wprowadzenia ich na światowy rynek nie jest jeszcze znana. Kiedy Nike już ją ogłosi, będziemy pierwsi w kolejce.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑