Celebryci, dzieci i słoiki. Niedługo nie będzie po co włączać telewizora…

Opublikowano Lipiec 24, 2015 | przez lucky bastard

Są takie okresy w roku, w których boimy się doniesień z branży medialnej. Najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy psychicznie przygotowani na informacje, które się tam znajdują. Mowa o czasach, w których stacje telewizyjne odsłaniają karty, prezentują hity swoich ramówek. Właśnie teraz jesteśmy świadkami tych scen. Nasze obawy nie okazały się bezpodstawne. Niedługo oglądanie telewizji będzie równie bezcelowe jak gapienie się w sufit, lecz za to zdecydowanie bardziej niebezpieczne.

Co tym razem wymędrkowała Nina Terentiew i jej podobni? Jak zwykle przewodnią ideą było ściąganie formatów z zagranicy, które jeszcze jakimś cudem nie zdążyły trafić na polski rynek. Tyczy się to zarówno seriali – w TVN zobaczymy „Singielkę”, która powstania na bazie argentyńskiego tytułu „Ciega a Citas”, a w Polsacie „Skazane”, czyli polską wersję „Prisoners’ Wives – jak i programów typu talent-show. Tym razem dyrektorzy programowi „nie idą w celebrytów”, co oczywiście jest pozytywną wiadomością, bo aż strach pomyśleć, czym telewizje chciałyby przebić skoki do wody. Na myśl przychodzą nam same fekalne skojarzenia, więc odpuścimy typowanie. Ale skoro już przy tym jesteśmy… „Twoja twarz brzmi znajomo”, jeden z najbardziej żenujących programów, zostaje na antenie. Gwiazdami tej edycji mają być Katarzyna Glinka i Michał Grobelny. Kimkolwiek są.

Skoro nie celebryci, to kto będzie nas zabawiał? Jesień będzie stała pod znakiem… dzieci. Biorąc pod uwagę nowe produkcje i to, ile dzieci przewinęło się przez wszystkie „mam talenty”, jest spora szansa, że już wiosną każdy z nas będzie znał brzdąca, który pokazał się w telewizji.

Dość ostro krytykowani, ale popularni „Mali Giganci” na ekrany wrócą dopiero wiosną, ale TVN nie zmierza dać spokoju małolatom. Hitem ma być program „Aplauz, aplauz”, oparty na hiszpańskim formacie „Levantate”. O co chodzi? Otóż przed jury – w składzie m.in. Piotr Rubik – nie będą stawać tylko dzieci, ale również ich opiekunowie – rodzice, dziadkowie itd. Prezentować będą umiejętności wokalne, ale umówmy się – nie śpiewanie w takich programach chodzi. Szykuje się wielki międzypokoleniowy wyciskacz łez.

Polsat odpowie show pt. „SuperDzieciak”. To akurat kalka sprowadzona z Holandii. Wyróżnia ją to, że dzieciaki nie są oceniane tylko przez jury, ale również specjalistów z rożnych dziedzin i pedagogów. Również element rywalizacji o hajs i związanych z tym rozczarowań, ma zostać wyeliminowany. Każde dziecko niezależnie od wyników, ma dostać pięć tysięcy jednorazowego stypendium. Chcielibyśmy napisać, że będzie ciekawie, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie.

Za to w tygodniu rządzić będą seriale typu docu-soap, a więc „Trudne sprawy” i tym podobne. Hitami znów mają być polsatowskie „Słoiki” i „Szpital” TVN-u. Do pewnego momentu produkcje, w których profesjonalnych aktorów zastępowali ludzie z ulicy, miały nawet swój urok. Można było się pośmiać. A potem był „Mięsny jeż” i już nam się znudziło.

Mamy też złą wiadomość dla wszystkich, którzy planują jeszcze wczasy nad polskim morzem. Otóż pod koniec lipca ruszają zdjęcia do „Warsaw Shore – Summer Camp”. Tym razem niezwykle sympatyczni uczestnicy programu będą balować przez tygodnie w nadmorskich kurortach, a nie stołecznych klubach. Efekty zobaczymy na jesieni, lecz mieszkańcom Łeby i Mielna już dziś radzi nie spuszczać oka z pociech.

Oprócz tego rolnicy znów będą szukać żony. Natomiast ciekawą propozycją publicznej może być program „Młodzi Lekarze”, czyli nasza wersja „Junior Doctors: Your Life in Their Hands” (BBC). Będziemy mogli podglądać pierwsze kroki w zawodzie absolwentów medycyny. Zapewne również nie zabraknie w nim smutów, ale przynajmniej będą one prawdziwe, a nie sztucznie wykreowane. Podoba nam się również pomysł… Polsat Cafe. „Misja Stołówka” – kucharz Grzegorz Łapanowski wraz z ekipą ma łazić po szkolnych stołówkach i zmieniać nawyki żywieniowe małolatów.

Niestety, to tylko rodzynki w telewizyjnym zakalcu.

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑