Cudowna wiadomość: picie alkoholu jest zdrowe!

Opublikowano Styczeń 27, 2015 | przez ZP

121016_EXP_PeopleDrinking.jpg.CROP.rectangle3-large

Nie ma co ukrywać: większość z nas lubi sobie golnąć po pracy. Lampka wina czy kufel piwa po ciężkim dniu to jest coś, co pomaga się zrelaksować, to oczywiste. Podobnie jak fakt, że po wieczornej konsumpcji człowieka często nachodzą wyrzuty sumienia. Bo niszczę wątrobę, a tak w ogóle to pewnie jestem już alkoholikiem…


Dla wszystkich, którzy myślą w podobny sposób, mam dobrą informację: PICIE (w odpowiednich ilościach) JEST ZDROWE! Tak przynajmniej uważa niejaki Kari Poikolainen. Nie jest to fiński skoczek narciarski, który po % ustanowił rekord skoczni w Lahti, tylko naukowiec, i to całkiem znany – swego czasu był ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia.

Poikolainen przez dekadę prowadził bardzo ważne dla ludzkości badania pt. „ile alkoholu można wypić w ciągu dnia bez obawy o swoje zdrowie”. Wyniki jego „dochodzenia” muszą wzbudzić szaleńczy entuzjazm u tych, którzy lubią sączyć. Niewykluczone, że niejeden z czytelników Wyszło, który się z nimi zapozna, zacznie łkać ze szczęścia.

Ok, nie przetrzymuję was dłużej w niepewności: Kariemu wyszło, że w ciągu doby na luzie możemy przyjąć LITR wina lub PIĘĆ półlitrowych butelek browaru.

– Dowody badania pokazują, że umiarkowane picie jest zdrowsze niż rezygnacja z alkoholu w ogóle – powiedział Poikolainen w rozmowie z „The Daily Mail”.

Oczywiście na świecie znaleźli się wredni eksperci, którzy nie wierzą sympatycznemu Finowi. Ich zdaniem to zapewne szarlatan, który z nieznanych nikomu przyczyn chce rozpić cały świat. My natomiast nie wierzymy tym naukowcom-sceptykom. Jesteśmy przekonani, że ich negatywne nastawienie wynika tylko z jednego, mianowicie z faktu, że sami wcześniej nie wpadli na to, by przeprowadzić badania, których wyniki okazały się AŻ tak rewelacyjne (i zapewne rewolucyjne).

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑