Czerwień, uśmiech, skromny makijaż… Jakie kobiety działają na facetów?

Opublikowano Lipiec 8, 2015 | przez Tomas

????????????????????????

Najlepsze określenie nieatrakcyjnej dziewczyny? Sympatyczna. Ha, jedno słowo, które wyraża więcej niż tysiąc słów. Kiedy kumpel mówi ci, że nowa koleżanka z pracy jest sympatyczna, nie potrzebujesz zadawać kolejnych pytań – wiesz już wszystko. Że całkiem miła, całkiem zabawna, naprawdę w porządku, no ale nie za bardzo wizualnie.

Z facetami tak to już, że zwracają uwagę na wygląd. Można mówić, że jedni ten wzrok wytężają mocniej, by kobiecie się uważnie przyjrzeć, inni – na potrzeby chwili (czytaj: późnej nocy i kilku szotów) – sprawdzają tylko, czy wszystko jest na swoim miejscu. A co tak naprawdę na nas, mężczyzn, wpływa najmocniej? Co sprawia, że kobiety są fizycznie atrakcyjne?

Odpowiedź na to pytanie prezentuje wideo przygotowane przez „Business Insider”.

 

Po pierwsze, WHR. Z angielskiego: waist-hip ratio, a więc współczynnik obliczany podzieleniem obwodu talii przez obwód bioder. Właściwa zależność między tymi wartościami sugeruje skłonność kobiecego ciała do rodzenia dzieci. Czyli – jak to mawia mój znajomy – „wypijmy za nasze dzieci, by miały piękne matki, bo ojców już mają”.

Po drugie, wysoki głos. Fakt znany i potwierdzony dawno temu: na kobiety działa ciepły i niski głos mężczyzny, w drugą stronę – odwrotnie.

Po trzecie, długie zdrowe włosy. Uczesanie to jeden z głównych atutów kobiety, a właśnie długie i zadbane włosy to fundament. Rozumiemy jednak, że na niektórych działają laski, które tej fryzury „zbyt wiele” nie mają, ale to naprawdę perełki. Poza tym, granica między krótkimi a zbyt krótkimi włosami u dziewczyny jest lekko niebezpieczna.

Po czwarte, uśmiech. Broń, która podbija nasze serca i jednocześnie nas zabija. Kiedyś doktorzy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej udowodnili, że kobiety uśmiechniętymi mężczyznami nie są zainteresowane – bo to kojarzone jest z brakiem dominacji i słabościami. Ale to właśnie dobrze obrazuje relacje płci – w ten sam sposób panie uwodzą panów. I to działa.

Po piąte, mniej makijażu. Kłamstwo ma krótkie nogi i tak jak kobiety nie lubią być zwodzone za nos, tak my wolimy unikać porannego starcia z rzeczywistością. Prawda jest bowiem taka, że pośród kobiet, które coraz częściej ukrywają się za dużą warstwą tapety i podwójną gardą, poszukujemy tych naturalnych. O szczerym uśmiechu i wyglądzie, który nie jest sztuczny. Dziewczyny, jeśli make-up, to delikatny.

Po szóste, kolor czerwony. Niby szata nie zdobi człowieka, niby ubiór nie odgrywa zbyt dużej roli, aczkolwiek ta czerwień potrafi zdziałać cuda. Jako szminka na ustach, jako sukienka, jako bielizna… Oj tak, czerwony kolor pobudza wyobraźnię.

Komentarze


Tagi: , , , , , , ,Back to Top ↑