Człowiek, który podbił świat w tym tygodniu, kiedy ty się opierdalałeś: Daphne Selfe

Opublikowano Kwiecień 26, 2015 | przez MB

selfe

Ciepło ci, wygodnie? Jesteś najedzony, wypoczęty, browar z kumplami zaliczony? Po pracy mała drzemka, osiem godzin w tyrce a potem laba? Ludzie, których opisujemy w tym cyklu, przekraczają granice własnych możliwości, pobijają rekordy i zostają sławni dzięki ciężkiej pracy, hartowi ducha
i wyrzeczeniom. A ty co? Opierdalasz się. Głupio ci teraz?

Weź przykład z Daphne Selfe. Ta kobieta realizuje się zawodowo i podbija świat mody będąc grubo po osiemdziesiątce.

Firma należąca do H&M Group kryjąca się pod nazwą & Other Stories zaprosiła do współpracy markę Vans. Wspólnie stworzyły nową linię obuwia będącą zestawieniem świadomego projektowania i delikatności. Buty są bardzo ładne, ale zdecydowanie większe brawa należą się za sesję zdjęciową promującą kolekcję. Na planie obok młodej i uroczej Flo Dron pojawiła się Daphne Selfe.

Selfe ma osiemdziesiąt sześć lat i czwórkę wnucząt. Uczestnicząc w powyższej sesji została najstarszą supermodelką na świecie. Historia profesjonalnego modelingu zna tylko kilka takich przypadków: Joni Mitchell w kampanii YSL i Joan Didion u Celine oraz Helenę Horowicz reklamującą Nenukko i Bohoboco oraz zdobiącą swoim wizerunkiem okładki magazynu „Elle”.

Osiemdziesiąt sześć lat dla wielu to wiek, w którym człowiekowi pozostaje słuchanie śpiewu ptaków i Radia Maryja. Dla Daphne Selfe ten wiek oznacza kolejne sukcesy, zaistnienie w masowej świadomości (chociaż modelką jest od czasów, których pewnie nie pamiętacie) i następne wyzwania.

Przekraczając okrągłą granicę została także twarzą m.in. TK Maxx, Dear To Wear oraz Dolce & Gabbana. W przeszłości zdjęcia z jej wizerunkiem były ozdobą najbardziej prestiżowych magazynów modowych na świecie: Vanity Fair, Harpers Bazaar i oczywiście Vogue’a. Ma tyle samo wzrostu co Kate Moss oraz figurę, za którą dałyby się zabić kobiety o pięćdziesiąt lat młodsze. Podobno to zasługa dobrych genów i zdrowego odżywiania.  Selfe od zawsze prowadzi zdrowy tryb życia, uprawia m.in. jogę.

Patrząc na jej fotografie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co przekonało Vansa i & Other Stories to zaangażowania właśnie tej leciwej modelki. Na twarzy ma wypisaną historię, której wielu może jej tylko pozazdrościć. Według nas Daphne Selfe w zeszłym tym tygodniu podbiła świat po raz kolejny.

selfe 2

selfe 4

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑