Człowiek, który podbił świat w tym tygodniu, kiedy ty się opierdalałeś: Patryk Vega

Opublikowano Luty 21, 2016 | przez Tomas

scena z: Patryk Vega, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

„Pitbull. Nowe Porządki”. Ktoś powie: nic nowego nie piszecie, to zajebisty film, a ci co mieli go obejrzeć, już obejrzeli. Być może. Ale dopiero teraz na jaw wychodzą dane dotyczące oglądalności. A liczba osób, które zobaczyła dzieło Patryka Vegi, ma już sześć zer – dobiła do miliona. I licznik bije dalej.

Od blisko miesiąca spotykamy się z naprawdę niezłym odbiorem tego filmu. Nasze zdanie znacie: może i nie pozamiatali, może i w kinie nie wcisnęło nas w fotel, ale było ok. Spoglądaliśmy na twarze wracającej do domu widowni, rozmawialiśmy ze znajomymi, czytaliśmy recenzje – generalnie głód został zaspokojony. A, pamiętajcie, apetyt był naprawdę spory, z odniesieniem do tego legendarnego „PitBulla”.

Spoglądamy w internet i serial powstał dokładnie w 2005 roku. Jego reżyser, Patryk Vega – bo jemu poświęcamy ten tekst – miał wówczas 28 lat. Wow. Co ty, chłopaku, musiałeś mieć w głowie, by stworzyć coś tak genialnego?

Vega w ostatnim wywiadzie dla NaTemat.pl opowiada, z jakich powodów w pewnym momencie obrał złą drogę: Pierwsza – wychowywała mnie matka, nie miałem męskiego wzorca. Chciałem więc pokazywać rówieśnikom, że jestem stuprocentowym facetem, po to też robiłem dużo głupich rzeczy… Druga – dziś jako katolik widzę, że skrzywdziła mnie muzyka satanistyczna. Wszedłem też w środowiska łobuzerki, dilerów czy gangsterki. Myślę, że to był pierwszy impuls do skręcenia życia w złą stronę.

Ale jeśli Vega wykonywał takie skręty, to my naprawdę nie mamy nic przeciwko. Filmy komediowe nie wychodzą mu kompletnie, czego najlepszym potwierdzeniem są „Ciacho” i „Last Minute”. Natomiast „Służby specjalne” już były na znacznie wyższym poziomie, do tego „Pitbull” jako serial czy w tej nowej, uporządkowanej wersji – również. Widać, w którym kierunku powinien iść. Dziś Vega otrzymuje najlepszy możliwy feedback: zrobił tak dobrą produkcję, że kina odwiedził już ponad milion ludzi.

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑