Zobacz jak wygląda codzienność Dartha Vadera

Opublikowano Listopad 23, 2015 | przez MB

Kadysz GW3

Paweł Kadysz, utalentowany fotograf z Białegostoku, wpadł na genialnie prosty pomysł, którym zjednał sobie serca zarówno redaktorów designerskich portali, jak i miłośników fotografii oraz fanów „Gwiezdnych Wojen”. I trąbi teraz o nim cały Internet.

W związku z nadchodzącą premierą najnowszej części „Star Wars” (nie jest to po prostu zbieg okoliczności) przygotował wyjątkową sesję zdjęciową, na której uwiecznił codzienność… Dartha Vadera. Darth Vader pijący poranną kawę, Darth Vader myjący zęby, Darth Vader strzelający selfie, szukający przepisu, robiący zakupy i czytający poradnik. To tylko niektóre z sytuacji, w których Kadysz „przyłapał” najgroźniejszego z groźnych filmowych czarnych charakterów, słynnego Imperatora. Jak się okazuje, po Ciemnej Stronie Mocy wiedzie się takie samo zwyczajne życie, jak wszędzie. Szlafrok, bambosze, problemy z porannym wstawaniem i wiązaniem krawatów.

Kadysz GW6

Oryginalna i kapitalnie zrealizowana koncepcja wystarczyła, by wzbudzić zachwyt całego świata. Tym bardziej, że polski fotograf związał z nią grubszy projekt. Codziennie aż do dnia oficjalnej premiery „Przebudzenia Mocy” będzie robił i publikował jedno zdjęcie Lorda w okolicznościach zwyczajnych domowych obowiązków.

Akcja w świecie designu odbija się coraz szerszym echem. Uznanie dla dzieła Kadysza wyraziły już m.in. Bored Panda oraz Reddit, czyli portale, które znają się na rzeczy i wiedzą jak powinna wyglądać sztuka współczesnej fotografii i nie tylko.

Na co dzień Paweł Kadysz jest nie tylko fotografem, ale także uzależnionym od kawy twórcą stron internetowych. Swoje prace regularnie publikuje w serwisach społecznościowych. Jego profile z dnia na dzień stają coraz bardziej popularne, bo i o samym Kadyszu robi się coraz głośniej. Jego projekt na bieżąco najlepiej śledzić na portalu Tookapic.com (www.tookapic.com), a także na Twitterze oraz Instagramie artysty (Twitter: https://twitter.com/pawelkadysz, Instagram: https://instagram.com/pawelkadysz/).

Kadysz GW7

Kadysz GW2

Kadysz GW8

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑