Człowiek, który podbił świat w tym tygodniu, kiedy ty się opierdalałeś: Shea Glover

Opublikowano Grudzień 13, 2015 | przez MB

shea glover

Ciepło ci, wygodnie? Jesteś najedzony, wypoczęty, browar z kumplami zaliczony? Po pracy mała drzemka, osiem godzin w tyrce a potem laba? Ludzie, których opisujemy w tym cyklu, przekraczają granice własnych możliwości, pobijają rekordy i zostają sławni dzięki ciężkiej pracy, hartowi ducha
i wyrzeczeniom. A ty co? Opierdalasz się. Głupio ci teraz?

Zaledwie osiemnastoletnia amerykańska studentka Shea Glover, aby zdobyć rozgłos nie musiała szokować, rozbierać się i wzbudzać kontrowersji. Nie potrzebowała do tego nawet Instagrama, Twittera, ani Snapchata. Wystarczyły jej prosty pomysł, talent do sprawnego montażu oraz wrodzona wrażliwość.

Glover przeszła się po swoim kampusie z aparatem fotograficznym w jednej ręce i z kamerą w drugiej. Aparatem robiła zdjęcia koleżankom i kolegom z uczelni, kamerą filmowała ich reakcje, gdy informowała ich o tym, że sfotografowała to, co uważa za piękne. Wyrazy twarzy osób, które znalazły się na filmie, są absolutnie bezcenne. Studentka na swoim filmie uchwyciła paletę stanów, emocji, grymasów i ruchów mimicznych, uchwyciła zakłopotanie, zawstydzenie, rozbawienie, szok, niedowierzanie, mocno poruszyła grupę przypadkowo wybranych osób.

To się dopiero nazywa „siła słów”!

Eksperyment Shea Glover na YouTubie obejrzało już ponad siedem i pół miliona osób, które w Internecie chciały wreszcie zobaczyć coś, co pokrzepia serce i pozytywnie nastraja. Najwyraźniej dobro, empatia i czułość nadal są w cenie.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑