Do przemyślenia: nie nazwiesz go klasycznym bezdomnym, ale żyje pod chmurką

Opublikowano Styczeń 18, 2013 | przez Redakcja

Vimeo to odwrotność YouTube’a: najlepsze filmy zanudzą tu gimbazę na śmierć, nie ma gameplayów z Minecrafta (i Szymona Majewskiego), a społeczność – szok – sprawia wrażenie, jakby miała więcej, niż 25 lat. Dobrym nawykiem jest więc trzymanie ręki na pulsie rubryki Staff Picks, która, niezależnie od zainteresowań, przyciągnie chyba każdego i pomoże przetrwać nawet najcięższy dzień w tabelkach.

Dziś został mi polecony film o człowieku, który zajmuje się zawodowo strojeniem pianin i ze względu na kwestie finansowe oraz przemyślenia dotyczące stylu życia, zdecydował się porzucić swoje mieszkanie i przenieść się pod chmurkę. Obejrzyjcie:

 

Jeśli ktoś chce zgłębić temat, niech przeczyta jego bloga. Jest dobry nie tylko dla tych, którzy nie mają domów, ale i dla tych, którzy lubią czytać o minimalizmie, sprzęcie i ultralekkim podróżowaniu. Przykładowo – ten wpis jest bardzo profesjonalny i, co ważne, wyciągnięty z doświadczenia. Widać od razu, że nie ma w nim miejsca na fantazje. Ten człowiek żyje według swoich zasad i jeśli pisze, że w ciągu roku zbił wagę bagażu o połowę, to znaczy, że się da, a sposób, w jaki to zrobił jest przetestowany.

Nie namawiam nikogo do porzucenia czterech ścian, ale poznanie tej historii pozwala uśmiechnąć się na myśl o przyszłości w kraju, w którym produkcja przemysłowa i zatrudnienie spadają jak Bełchatów z ligi.

Komentarze


Tagi: , ,Back to Top ↑