Drogi urzędzie, naprawiłem Ci akcję społeczną

Opublikowano Styczeń 14, 2013 | przez Redakcja

Usłyszałem przed chwilą w wiadomościach, że Ministerstwo Finansów robi akcję „Weź paragon”. Jakaś pani o charyzmie późnego Józefa Oleksego mówiła, że urzędnicy przekonują Polaków, żeby ci brali paragony, ponieważ będą mieli wtedy prawo do reklamacji: „Mając paragon możemy reklamować towar, kontrolujemy ceny a także wspieramy uczciwą konkurencję”. Mmmm – MNIE ZACHĘCILI!

Biorąc pod uwagę, że w miejscowościach turystycznych zimą paragonów nie dają głównie baby z oscypkiem, reklamacja towaru i kontrola cen nie brzmi, jak deal roku.

Pozwólcie więc, że ten komunikat naprawię:

„Drogi Polaku. Bierz paragon, ponieważ kiedy ktoś Ci go nie daje, zarabia X więcej, niż Ty, bo nie płaci podatków. Nie czujesz się przez to jak biedak”?

Czujesz, czujesz! Ja też czuję – i to by do mnie trafiło. Zastanawia mnie, zresztą, po co to owijanie w bawełnę. Nie można od razu powiedzieć, że jak ktoś nie daje paragonu, to nie dopłaca narodowi do emerytur?

Zainteresowany sprawdziłem też całą akcję w Google’u. Przyznam, że nie jestem zaskoczony wynikami wyszukiwania:

paragon_1

Niekumatym tłumaczę: Ministerstwo Finansów blokuje indeksowanie tej strony przez Google. Zastanawiałem się, dlaczego, ale tylko przez chwilę:

paragon_2

Aha, OK, teraz wszystko jasne.

W sumie akcja „Weź paragon” kończy się dla mnie następująco: chciałbym zobaczyć ten, który wystawił ktoś Ministerstwu za PR i reklamę.

Komentarze


Tagi: , ,Back to Top ↑