Duet Plejady rozluźnia nadęte towarzystwo celebrytów

Opublikowano Luty 21, 2015 | przez MB

mleko pod nosem

Polski show biznes to balon napompowany pychą, samouwielbieniem, lansem i zawiścią. Na szczęście znalazło się dwóch takich, którzy zdecydowali się z tego balona spuścić trochę powietrza. Chociaż jeszcze mają Mleko Pod Nosem.

Jakiś czas temu portal Plejada.pl wprowadził satyryczny cykl „Ścianka myśli”. Niedawno pojawił się „Ogień pytań”. Za oba odpowiada ten sam duet, Mleko Pod Nosem, czyli Maciej Michalski i Tomasz Perczyński.

W pierwszym z nich bezlitośnie, ale z poczuciem humoru i dużym wyczuciem smaku drwią z rodzimych celebrytów dubbingując ich i wymyślając nowe (bardzo zabawne) konteksty rozmów, do jakich dochodzi w trakcie licznych bankietów. W drugim z kolei zadają im często niewygodne, absurdalne i podchwytliwe pytania, lub takie, które sprawdzają ich podstawową wiedzę. Szczególnie w nim gwiazdy mają okazję, by wykazać się dystansem do siebie i umiejętnością wejścia w konwencję. Jak to jednak w przypadku polskich gwiazd często bywa, efekt jest różny. Niektóre prezentują się jako wyluzowane, inteligentne osoby, inne tylko na takie pozują, jeszcze inne wychodzą na zblazowanych i markotnych bufonów.

W „Ściance myśli” co prawda Mleko Pod Nosem nie konfrontuje się z gwiazdami bezpośrednio i trudno dostrzec ich reakcję, ale od czego są pozwy sądowe i skargi? Okazuje się, że nawet tak niewinna zabawa jak dubbing może rozzłościć celebrytę.

Działalność duetu po świecie rozpoznawalności i medialności, czerwonych dywanów, darmowych gadżetów i operacji plastycznych roznosi się szerokim echem. Gwiazdorzy bywający na bankietach czujnym okiem śledzą ruch podpatrujących ich kamer spodziewając się, że mogą zostać bezczelnie sparodiowani. Satyrycy Plejady nie oszczędzają nikogo, a ich spostrzeżenia dotyczące konkretnej postaci zazwyczaj są niezwykle trafne. Konsekwentnie robią sobie jaja z tych, którzy sobie na to zasłużyli: Michał Witkowski, Patrycja Kazadi, Radek Majdan, Perfekcyjna Pani Domu, Ada Fijał, jak i z tych, którzy aż takiej wioski nie sieją: Marcin Meller, Edward Miszczak czy Kuba Wojewódzki. Bardzo często „obrywa się” reprezentantom sceny modowej.

W prowadzonym przez nich małym talk show osoby ze świecznika polskiego show powinny z kolei spodziewać się tego, że Mleko Pod Nosem będą delikatnie drążyć tematy, które aktualnie są na tapecie. Zazwyczaj są to tematy kontrowersyjne i głośne, takie jak np. bójka Szulim z Dodą, Tylko od przepytywanej postaci zależy, czy z ognia pytań wyjdzie obronną ręką.

Niezależnie od tego, czy się to celebrytom podoba czy też nie, Mleko Pod Nosem – zarówno „Ścianką myśli”, jak i „Ogniem pytań” – wnoszą luz i humor w to całe nadęte towarzystwo. Programami, które tworzą, sprowadzają gwiazdy na Ziemię, odzierają je z niepotrzebnej chwały nakręcanej stale przez media, a odbiorcom ślepo zapatrzonym w swoich idoli starają się pokazać, że wszyscy oni to tylko zwykli ludzie, którzy często nie mają pojęcia, ile jest sześć razy dziewięć.

 

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑