Straż w odwrocie, czekamy na jej ostateczny upadek

Opublikowano Luty 10, 2013 | przez Dżordż

Stra¿ miejska

W dwunastu polskich miastach już jej nie ma. Ich mieszkańcy musieli stać się szczęśliwymi ludźmi. Wreszcie z ulic zniknęli aroganci, którzy przypierdalali się o byle co. Oby to był początek czegoś wielkiego, oby jeszcze przed końcem 2013 roku straż miejska w Polsce została ostatecznie zlikwidowana.

Chrzanów, Zakroczym, Żory – między innymi tam podziękowano strażnikom. Teraz pozostaje nam czekać aż duże metropolie także powiedzą im bye bye. To musi się w końcu zdarzyć, bo SM jest w miastach mniej więcej potrzebna tak samo, jak gołębie. One głównie poruszają się po ulicach i srają, a strażnicy chodzą po nich i zachowują się w naprawdę gówniany sposób. Ktoż z nas nie widział, jak np. czepiają się starej babci, która handluje obok kiosku sznurówkami czy kapciami? Albo gdy wlepiają mandat komuś, kto zaparkował na chodniku zostawiając pieszym nie obowiązkowe 150, a 149 cm miejsca?  Żenujące i smutne, nie do tego powinna służyć straż miejska.

Jak dla mnie jej cel jest prosty: dawać ludziom w mieście poczucie bezpieczeństwa i pomagać. Być kimś pomiędzy policjantem, a stewardem na Euro 2012. Kiedy trzeba zachowywać się kulturalnie, a gdy tego sytuacja wymaga – przypierdolić.

Niestety, patrząc na działania SM od wielu lat nie da się napisać o niej czegokolwiek pozytywnego. Dużo łatwiej ją krytykować, co zresztą robią tysiące ludzi wnoszących na straż zażalenia. A to za mandat za przejścia na żółtym świetle, a to z innego błahego powodu. Babka z Wojkowic dostała takiego wkurwa na straż, że napisała – odręcznie – skargę liczącą 350 stron! Sami powiedzcie: czy ktoś inny potrafi aż tak zirytować społeczeństwo? Nie dziwimy się, że Polacy wybierają  zawód strażnika najmniej lubianym w kraju.

Ostatnio doszło już nawet do tego, że misiów w mundurach mają dość… ich byli koledzy. Poseł Janusz Dzięcioł, kiedyś gwiazdor Big Brothera i strażnik miejski, otwarcie mówi, że SM w obecnej formule się wyczerpała. Zgadzamy się w 100 procentach i czekamy aż pozostali parlamentarzyści dojdą do podobnego wniosku. I sprawią, że straż w Polsce przejdzie do historii. A dla naszych dzieci będzie jakimś surrealistycznym wspomnieniem, coś jak brak ciuchów w sklepach za komuny dla rocznika 90.

 

 

 

Komentarze


Tagi: , ,Back to Top ↑