Dziennik.pl to portal, który zanotował wpadkę miesiąca

Opublikowano Grudzień 10, 2014 | przez ZP

W ostatnich dniach cała (nie tylko sportowa) Polska mówi o tym, że Martina Navratilova została konsultantką Agnieszki Radwańskiej. Znawcy tenisa komentują, iż to dobry ruch krakowianki, bo któż inny miałby poprowadzić ją do premierowego wielkoszlemowego zwycięstwa, jeśli nie kobieta, która w singlu wygrywała największe turnieje osiemnastokrotnie? Niestety, dla jednej-jedynej strony internetowej na świecie istotniejsze od tego, że Czeszka pomoże naszej zawodniczce spełnić marzenie jest to, iż jest lesbijką. Naturalnie chodzi o witrynę z Polski…

Dziennik-Tweet-Lesbijka-Radwanska

Powyżej widzicie tweeta umieszczonego przez jakiegoś osobnika z Dziennika.pl. Oczywiście nie można go już przeczytać na TT – ów „geniusz” lub jego przełożeni w końcu zrozumieli jak bardzo się wygłupili i skasowali ten wpis. Niemniej jednak niesmak pozostał.

Zastanawiam się, co kierowało autorem tweeta i dochodzę do kilku wniosków:

a) uznał, że nazwisko Navratilovej, czyli prawdopodobnie najlepszej tenisistki w historii, nie zagwarantuje wejścia w link do zdjęć dziennika.pl,  za to wyraz  „Lesbijka” będzie magnesem, który przyciągnie rzesze internautów.

b) jest zagorzałym prawicowcem, którego zniesmaczają homoseksualne związki. W tej sytuacji umieszczone w poście słowo „Lesbijka” należałoby traktować jako obraźliwe dla Navratilovej  i poniżające ją.

c) jest świntuchem lubiącym oglądać lesbijskie porno oraz fantazjować na temat pań uprawiających seks. Dlatego też istotniejsze od faktu, że Radwańską wspomoże legenda tenisa była orientacja Martiny.

d) spieszył się z podaniem gorącego newsa tak bardzo, że zupełnie nie pomyślał jaką gafę właśnie strzela.

Którakolwiek z tych wersji jest prawdziwa, a jestem przekonany, że chodziło o jedną z powyższych, wniosek jest prosty: autor postu to kretyn, którego trzeba natychmiast zwolnić. A jego nazwisko podrzucić szefom ogólnopolskich mediów, co by wiedzieli kogo u siebie pod żadnym pozorem nie zatrudniać. Im mniej homofobów/zboczeńców/ idiotów w środowisku dziennikarskim, tym lepiej. I dla naczelnych, i dla odbiorców.

PS. O sprawie dowiedzieliśmy się dzięki stronie www.makoweabc.pl

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑