#explainafilmplotbadly, czyli sposób na darcie łacha z popularnych filmów

Opublikowano Grudzień 18, 2015 | przez MB

yoda

Internetem zawładnął nowy hashtag. Tym razem tematem przewodnim mody stały się popularne, hollywoodzkie filmy, a konkretnie ich fabuły.

Świeży trend nosi nazwę #explainafilmplotbadly, czyli w dosłownym tłumaczeniu „niepoprawnie wyjaśnij fabułę filmu”, a w luźnym „schrzań filmową fabułę po całości” lub „zrób sobie jaja z fabuły”. Internauci z zachwytem podchwycili ten pomysł i od pewnego czasu w sieci pojawiają się ich nieformalne, abstrakcyjne, czasem kąśliwe, ale zawsze zabawne kilkuzdaniowe interpretacje. Ich długość uzależniona jest oczywiście od limitu znaków na Twitterze, co tylko „ćwierkających” podkręca i zmusza do większej kreatywności.

W tej chwili właściwie ciężko jest znaleźć film, który jeszcze nie znalazł się na tapecie i nie został przez Internautów obśmiany. Dzięki modzie na #explainafilmplotbadly poznaliśmy już zupełnie nowe tłumaczenia filmów o superbohaterach, epickich produkcji fantasy, kultowych kreskówek, przejmujących dramatów, filmów dla młodzieży oraz najbardziej kiczowatych obrazów w historii kina.

Według użytkowników Twittera legendarne „Gwiezdne wojny” to historia o gadającej żabie, która zmusza chłopaka do zabicia własnego ojca,  rozczulający animowany „Lot” naprawdę mówi o tym, jak stary  dziad porywa młodego Azjatę z nadwagą, by zastąpił jego zmarłą żonę, a „Kapitan Ameryka” opowiada o małym kolesiu, który zażywa sterydy, by uratować własny kraj. „Zmierzch” to z kolei saga o miłosnym trójkącie osiemnastolatki, stuletniego gościa i psa.

Idąc tym tropem można zastanowić się nad fabułami kilku polskich kultowych produkcji. „Sami swoi”? Film o dwóch kłócących się wieśniakach. „Seksmisja? Film o dwóch kolesiach, którzy myśleli, że zaruchają, ale ni chuja. „Nóż w wodzie”? Film o małżeństwie, które potrzebowało odmiany.

Więcej oryginalnych interpretacji szukajcie w necie.

Lot

Kapitan Ameryka

Zmierzch

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑