Flightfox – kolejny sposób na tanie latanie

Opublikowano Grudzień 16, 2012 | przez Redakcja

Hajs flightfox

Opublikowano Grudzień 16, 2012 | przez Redakcja

2

 

Przeczytałem ostatnio w Gazecie Wyborczej tekst o ludziach, którzy używając znajomości zasad rządzących tanimi lotami (oraz: masy wolnego czasu), potrafią podróżować za grosze po Europie, a także, do pewnego stopnia, po świecie.

Pomyślałem sobie wtedy: świetnie! Ktoś powinien wykorzystać ich wiedzę i zatrudnić ich w agencji pośrednictwa budżetowego kupowania biletów! Zarobiliby dobre pieniądze, ponieważ większości zwykłych zjadaczy chleba nie chce się wyszukiwać tych połączeń samemu.

Wtedy przeczytałem o flightfoxie. Czyli dokładnie tym, czego szukałem.

Flightfox to serwis, w którym najpierw podaje się informację, gdzie i skąd chce się lecieć, jak wygodny musi być to lot, ile ma być przesiadek oraz jak luksusowa (albo: obskurna) może być linia lotnicza, dodaje się info o punktach w programach lojalnościowych, a następnie… wyznacza nagrodę pieniężną dla osoby, która znajdzie najlepszy (czytaj: najtańszy) lot.

Dobre? Dobre. Działa. W pół godziny po tym, jak odpaliłem swój konkurs, miałem już kilka propozycji lotu, wszystkie lepsze, niż to, co powiedziała mi strona przewoźnika.

Pisał o nich New York Times, i to ciekawie. Okazuje się, że wielu z ludzi, którzy teraz dzięki Flightfoksowi zarabiać będą pieniądze, wcześniej robili to samo – pomagali innym latać tanio. Tyle, że za darmo, na forach.

Komentarze


Tagi: ,Back to Top ↑