Gangster, który ratował ludzkie życia

Opublikowano Listopad 26, 2014 | przez ZP

Mafia__The_Wallpaper_by_Ka0z

Od czasu do czasu Włosi potrafią zadziwić świat. A to Silvio Berlusconi zorganizuje sympatyczną orgię dla znanych polityków, a to Eros Ramazzotti zaśpiewa jakieś patataj, które rozkocha w sobie miliony, a to tamtejszy mafiozo okaże się… wspaniałym społecznikiem.

W przestępczym światku Giuseppe Puglisi  znany jest pod pseudonimem  Melangiana. Jako boss gangu kalabryjskiej mafii Włoch cieszył się wielkim poważaniem swoich podwładnych. Ale nie tylko ich. Puglisiego bardzo ceniono też w… Czerwonym Krzyżu. Giuseppe w weekendy pracował bowiem dla tej organizacji jako wolontariusz w karetce pogotowia. Facet jeździł do ciężkich przypadków i sprawdzał się w kryzysowych sytuacjach. Uratował niejedno ludzkie życie, zagrożone po wypadku czy zawale!

Wyobrażacie sobie, jak wielkie było zdziwienie jego przełożonych, gdy dowiedzieli się, co jest głównym zajęciem Puglisiego? Po wstępnym szoku szef oddziału Czerwonego Krzyża z Cermenate Danilo Fasola , cytowany przez dziennik „Corriere della Sera”, powiedział:

– U nas zachowywał się dobrze, nigdy nie było z nim problemów.

W całej tej smakowitej historii  zastanawia nas jedno:  skąd u Giuseppe ta chęć niesienia pomocy innym? Facet chciał w ten sposób zrównoważyć zło, które czynił w tygodniu? Miał rozdwojenie jaźni? A może pragnął powoli, krok po kroku, wymiksować się z bandyterki i docelowo kompletnie zmienić zawód? W sumie jaki powód by nim nie kierował, można napisać jedno: oby po świecie chodziło… jak najwięcej tak empatycznych przestępców.

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑