Gdzie jadają szefowie kuchni? W tych 2000 miejscach na pewno

Opublikowano Styczeń 31, 2013 | przez Redakcja

where_chefs_eat

Znacie ten ból? Jedziecie do jakiegoś zagranicznego miasta i latacie po nim szaleńczo, zastanawiając się, gdzie zjeść, żeby wykorzystać tę szansę na obcowanie z kuchnią na najwyższym poziomie. Na końcu jecie kebaba, nie mogąc się na nic zdecydować.

Może trochę przesadziłem, ale podczas wielu swoich podróży miałem poczucie niewykorzystanej szansy i często miałem wrażenie, że przegapiłem najlepsze miejsca mimo, że chodziłem z przewodnikami. Ta książka – Where Chefs Eat – ma to zmienić. Ponad 400 szefów kuchni podzieliło się w niej poradami dotyczącymi przybytków, w których jedzą. Ktoś może mieć lepsze rekomendacje?

Co ważne, w środku znajdują się nie tylko rady dla bogaczy (choć oczywiście nie brakuje ich), ale i wskazówki do tanich barów i knajpek oraz miejsc, do których warto zrobić specjalną wycieczkę. 2 tysiące restauracji z całego świata, nałożonych na konkretne mapy miast.

Kilka lat temu pewnie byśmy o tym nie pisali. Dziś, kiedy można z Polski za grosze polatać po świecie, perspektywa trochę się zmienia i za zaoszczędzone pieniądze można wziąć kobietę do knajpy, którą poleca Heston Blumenthal, czy Ferran Adria. Nawet niezły pomysł na randkę.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑