Glitter beard, czyli od drwala do brokatu

Opublikowano Listopad 26, 2015 | przez MB

glitter 3

Jeszcze niedawno modni mężczyźni masowo zapuszczali brody i stylizowali się na dzielnych drwali. Teraz ci sami macho zdobią swoje brody… brokatem.

Jeśli, drogie Panie, niedawno ucieszyła was moda na drwaloseksualnych facetów podkreślających swoją męskość, buchających testosteronem, noszących koszule w kratę i stylizujących się na prawdziwych samców alfa i w dodatku uwierzyłyście, że nie jest to chwilowy trend, a powrót do korzeni, to musimy was, niestety, rozczarować.

Pamiętacie jak rok temu z okazji Świąt Bożego Narodzenia panowie na całym świecie dekorowali swoje hodowane miesiącami brody bombeczkami, łańcuszkami, lampeczkami i cukiereczkami? Można się było z tego śmiać, można było kpić, bo już wtedy z lumberseksualnej tendencji zostały strzępy.

bombki

Hipsterzy ukrywający się pod przebraniami drwali postanowili jednak pójść o krok dalej i doszczętnie zniszczyć mit prawdziwego mężczyzny. Zamiast stroić się jak elf Świętego Mikołaja, teraz… maczają swoje obfite zarosty w brokacie i są z tego dumni.

Żart? Jeśli tak, to bardzo nieśmieszny. Oczywiście wszystko odbywa się w ramach internetowego hashtagu #glitterbeard, a „zabawa” rozprzestrzenia się w mediach społecznościowych. Im bardziej broda jest przyozdobiona, im bardziej błyszczy i im więcej nawalono na nią brokatu, tym lepiej. Kolesie nie wybrzydzają też jeśli chodzi o kolory. Złoty, srebrny, różowy, pedalski? Nie ma problemu. Dzięki tej dziwnej instagramowej  i facebookowej modzie na tzw. glitter beard obraz współczesnego mężczyzny robi się coraz bardziej niepokojący. I wcale nie chcemy mieszać w to żadnego gender, bo, w przeciwieństwie do brokatowej bródki, gender jest już niemodne.

Teoretycznie zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że faceci w dwudziestym pierwszym wieku uciekają od męskiego kanonu jak najdalej się da. Nie jesteśmy tym, oczywiście, zachwyceni, ale zdajemy sobie z tego kierunku sprawę. W związku z tym kolesie w brodach lśniących jak sylwestrowa kreacja w ogóle nas nie dziwią. Nasuwają się za to dwa pytania.

Pytanie pierwsze, po co był ten cały drwaloseksualny pic? Pytanie drugie, czy brokat nie przeszkadza w rozpalaniu ogniska, rąbaniu drewna i polowaniu na zwierzynę?

glitter 4

glitter 2

Glitter beard photo.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑