Polska firma dokonała niemożliwego: stworzyła grę w weekend

Opublikowano Lipiec 4, 2014 | przez MB

ugryzienie

Polska firma Playsoft niezwykle błyskotliwie zareagowała na wybryk Suareza podczas mundialu. Poszła o krok dalej niż internetowy hejt i na pewno sporo na tym zarobi.

Niezależnie od tego, czy śledzicie mundial na bieżąco, czy wolicie oglądać „Kuchenne rewolucje”, musieliście słyszeć o tym, że urugwajski napastnik Luis Suarez ugryzł włoskiego obrońcę Giorgio Chielliniego. Wgryzł się jak Turek w kebab. Potem kary, zawieszenia, moda na suarezing itp. No i oczywiście memy. Memów nie mogło zabraknąć. Są wyjątkowo trafne i zabawne. Sam Suarez z kolei ma to wszystko gdzieś, bo już za chwilę będzie opływał w miliony dzięki kontraktowi z Barceloną.

suarezing2

Z całego zamieszania postanowiła skorzystać także polska firma Playsoft, która wypuściła na rynek grę na smartfony. W dodatku zrobiła to tempie godnym Usaina Bolta.

Ugryzienie nastąpiło w czwartek 24 czerwca. Pomysł na grę pojawił się w piątek 25 czerwca. Prace trwały dwa dni: sobotę i niedzielę. W poniedziałek 28 czerwca program był gotowy. Od początku lipca grę można pobierać na wszystkie urządzenia z Androidem. iOS już wkrótce. To istny maraton w świecie programowania. Podejście na szczyt K2 informatyki. To tytaniczna praca, która powinna przynieść kolosalne efekty.

Błyskotliwość reakcji w tym przypadku jest godna podziwu. Dzięki temu Playsoft ma stać się pierwszą firmą na świecie, która zarobi (mamy nadzieję, że dużo) bezpośrednio na incydencie feralnego gryza. Polacy wprawili w osłupienie nie tylko nas, ale także cały świat. O heroicznym czynie rozpisuje się np. brytyjski „The Guardian”. Pisze o nokaucie i wygryzieniu konkurencji. O wyprzedzeniu rynku. Playsoft wykazał się bowiem nie tylko refleksem, ale także niezwykłą kreatywnością.

Kiedy leżeliście na wygodnych kanapach, dłubaliście w nosach, oglądaliście seriale, grupa informatyków w jeden weekend od podstaw stworzyła pełnowartościowy produkt. Gra jest dynamiczna, zabawna i grywalna. Aplikacja nosi nazwę Suarez Soccer Bite i polega na ugryzieniu jak największej ilości zawodników drużyny przeciwnej przy jednoczesnym unikaniu kary od sędziego.

Proste, śmieszne i błyskotliwe.

Komentarze


Tagi: , , , , , , ,Back to Top ↑