Graj w grę, zostań kibolem

Opublikowano Styczeń 22, 2016 | przez MB

kibol 2

Jeśli zawsze chciałeś być kibolem, ale się bałeś, teraz dzięki nowej polskiej grze możesz nim zostać bez strachu o własne zdrowie. Ba, nawet bez wychodzenia z domu.

Polska, zaledwie dwuosobowa firma Crazy Rock Studios wyszła naprzeciw wszystkim niespełnionym chuliganom, którzy walkę w obronie ukochanych barw mają we krwi, ale boją się ją przelać, i stworzyła „Hooligan Fighters”, pierwszy lokalny i prawilny symulator kibola.

kibol 4

Zabawa w spuszczanie wpierdolu podczas ustawek przygotowana została w trybie dla wielu graczy, dokładnie dla dwóch grup ośmioosobowych. Jest więc kim i z kim powojować na polu bitwy, i jest też komu porządnie oklepać mordę. I to w starym, dobrym stylu, czyli z piąchy, z kopa i z baśki. Oczywiście wcielając się w jednego z tytułowych fanów piłki nożnej do dyspozycji otrzymujemy również takie elementy przyrody jak kije bejsbolowe, kontenery, pręty, rurki, łomy, kamienie, kosze i inne. Twórcy gry postarali się o to by ich produkt był jak najbardziej realistyczny. Nasi przystojni i waleczni bohaterowie, w których się wcielamy, nie posiadają więc supermocy, nie zbierają energii z kosmosu i nie używają finezyjnych ciosów. Walą prosto z mostu.

Mogą się za to rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, zwiększać swoją moc i skuteczność ciosów. Z każdą potyczką stają się większymi bykami. Choć nie to jest wcale najważniejsze. Ważniejsze od punktów siły są oczywiście punkty szacunku, czyli tzw. Respect Points. Bo możesz solidnie dostać po pysku, bo jucha może się z ciebie lać strumieniami, ale jeśli walczysz za swój klub jak lew, to szacun na dzielni jest.

kibol 3

Póki co gra oferuje podstawowy tryb rozgrywki, czyli ustawki. Udostępniona na Steamie (platforma skierowana do graczy) wersja nie jest bowiem jeszcze w pełni skończona. W przyszłości pojawią się dodatkowe opcje, takie jak dołączanie do gangów, zakładanie własnych klanów i wygrywanie nagród w maszynach hazardowych, postaci będą podzielona na różne klasy, a gracze między sobą będą mogli współpracować na bardziej zaawansowanym poziomie. Oczywiście pojawi się także opcja zmierzenia się ze sztuczną inteligencją. Te wszystkie ulepszenia mają pojawić się w przeciągu góra trzech miesięcy.

Kolejne trzy programiści mogliby spędzić na dodaniu postaci różnych ras, wyznań i o odmiennych poglądach politycznych, co tylko zaostrzyłoby rywalizację. Ale to tylko nasza luźna propozycja.

W obecnej wersji gra dostępna jest za dwadzieścia siedem złotych, w wersji finalnej kosztować będzie czterdzieści pięć. Koszt ma być jednak z czasem obniżany do momentu, w którym produkt będzie zarabiał na siebie dzięki mikropłatnościom.

Oryginalnie, ale ryzykownie. Te słowa można odnieść nie tylko do polityki finansowej firmy, ale w sumie do całego projektu.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑