Ha, Stadion Narodowy znów zamieni się w… basen

Opublikowano Marzec 26, 2014 | przez ZP

windsurfing_narodowy_01

Odkąd Stadion Narodowy został wybudowany, działo się na nim naprawdę wiele: mecze Euro 2012, finisz zeszłorocznego Maratonu Warszawskiego czy występ szaleńców z Nitro Circus Live. Wydaje się jednak, że impreza zaplanowana na początek września tego roku przebije swoim rozmachem wszystkie dotychczasowe. Będzie nią puchar świata w… windsurfingu.

W takim basenie to nie rywalizował nawet o mistrzostwo olimpijskie Michael Phelps – monstrum, które powstanie w naszej stolicy, będzie mieć 90 m długości i 33 szerokości. Wypełnianie go wodą potrwa dłużej niż lot z Polski do Australii z przesiadkami – około 50 godzin. O tym jak olbrzymią zajmie powierzchnię, niech świadczą informacje, które podają organizatorzy: „w pustym basenie bez problemu zmieściłoby się 80 tirów, 20 stojących obok siebie myśliwców F16 lub trzy promy kosmiczne.”

Idźmy dalej: „Po jednej ze stron zbiornika, na całej długości, zostanie ustawionych ponad 30 olbrzymich wiatraków. Każdy o mocy dobrej klasy Harleya Davidsona. Wytworzą sztuczny wiatr wiejący z prędkością bliską 70 km/h. To on pozwoli windsurferom rozpędzać się i walczyć o medale w trzech konkurencjach.”

Robi wrażenie? Na nas na pewno. Nawet basen, który powstał przy okazji meczu Polska – Anglia, nie prezentował się aż tak oryginalnie, jak ten!

Dodamy jeszcze, że Polacy nie są prekursorami surfowania w nietypowych miejscach. Wcześniej tego typu zawody odbywały się m.in. w Paryżu, Londynie i Madrycie. W ciemno strzelamy, że bilety w tych miastach nie były zbyt tanie. W stolicy natomiast nie będą kosztować aż tak wiele: ceny wahają się od 40 do 100 zł.

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑