Hity sezonu zimowego. Gdzie na ferie?

Opublikowano Styczeń 11, 2017 | przez Gofrey

Święta, święta i po świętach, sylwester szybko minął, więc niechybnie zbliża się okres ferii zimowych, czyli białego szaleństwa. Zanim jednak relacje ze stoków na dobre wyprą z telewizji informacyjnych smog i sposoby na odchudzanie w związku z noworocznymi postanowieniami – warto zajrzeć, które wakacyjne kierunki będą tej zimy najbardziej popularne.

Jak we wszystkich dziedzinach życia, pomocną dłoń i koło ratunkowe rzuciła nam szeroko pojęta klasa polityczna, która na przełomie 2016 i 2017 roku stworzyła swoisty przewodnik dla turystów z Polski. Gdzie można więc polecieć, by wakacyjny okres w styczniu czy lutym przyniósł niezapomniane chwile?

SAN ESCOBAR

Ten kierunek polecamy wszystkim zmarzlakom, którzy średnio radzą sobie na stokach. Gorące państwo gdzieś między Belize a Panamą to idealny punkt dla tych, którym znudziło się już Porto, a Madryt czy Barcelonę uważają za zbyt oczywiste. Według najświeższych informacji z Facebooka i Twittera San Escobar ma mnóstwo związków z Polską i nie chodzi tu jedynie o strategiczny sojusz ministrów Witold Waszczykowski – Jose Arcadio Moralez. Trenerem ich reprezentacji ma na przykład zostać Emmanuel Olisadebe, a w miejscowości Arboleda swój lokal otworzył jeden z byłych piłkarzy Lecha Poznań.

Turystycznie? Jak całe Karaiby – kusi pogoda, ceny oraz otwartość tubylców, do tego urocze plaże i kapitalna atmosfera na tamtejszych dyskotekach. Zresztą, wystarczy zerknąć na prognozy.

Zdjęcie użytkownika Filip Gawryś.

Zdjęcie użytkownika San Escobar.

Jedynym problemem może być napięta sytuacja na granicy San Escobar i Saint Kitts and Nevis, gdyż to drugie państwo na razie nie uznaje niepodległości odwiedzanego wielokrotnie przez polskich dyplomatów kraju. Nie przewiduje się jednak konfliktów zbrojnych, stolica San Subito na razie poprzestała na wystosowaniu specjalnego oświadczenia o oburzającym lekceważeniu.

MADERA

Tutaj z kolei najmilej widziane są pary. Romantyczne wypady we dwoje, choćby na kilkanaście godzin, będą idealne dla przygotowujących się do matury licealistów, którzy tworzą pierwsze poważne związki. Madera nie jest tak egzotycznym kierunkiem jak San Escobar, ale dzięki temu przeloty są tańsze, tak jak i życie już na miejscu. Stąd oferta może być gratką także dla studentów. Dla mniej wprawnych turystów irytująca może być liczba krążących po wyspie paparazzi, ale w pełni rekompensują to prześliczne krajobrazy oraz znane na całym świecie zabytki.

Znalezione obrazy dla zapytania madera ronaldo

Mimo wszystko nie polecamy tam imprez sylwestrowych, boom na imprezowanie na Maderze przyciągnął masy pracowników biurowych przez co szalona zabawa zmieniła się w turystyczny Ciechocinek ze znerwicowanymi bankierami zamiast rehabilitujących się geriatryków.

ALPY

To rozwiązanie ponad wszelkimi wojenkami polsko-polskimi. O ile wyjazd na Maderę czy San Escobar mogą się jednoznacznie kojarzyć z polską polityką, o tyle Alpy to wybór uniwersalny, bez wyraźnego kontekstu, który mógłby rozzłościć wuja Frania, znanego z sympatii dla „tych drugich”. Biorąc pod uwagę jak podzielony jest nasz naród, tym ważniejsze są takie miejsca – takie, w których spotkań można i prezydenta Andrzeja Dudę, i jednego z liderów opozycji, Grzegorza Schetynę. Jeśli dodamy do tego obecność fioletowej krowy jednej z firm z branży spożywczej, która ma wprowadzać ludzi w przyjemny nastrój przytulania – Alpy będą idealne dla rodzin z dziećmi.

Znalezione obrazy dla zapytania milka cow

RYBNIK

Tam ferie mają już teraz, dzieciaki nie muszą chodzić do szkół, bo na drogach zamiast białego szaleństwa jest czarna śmierć. Jakie są zalety wybrania wycieczki do Rybnika właśnie teraz, gdy panuje smog? Przede wszystkim – przez gęstą czarną mgłę nic nie widać.

No i można się poczuć jak w baśni albo komputerowej grze fantasy.

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑