Hoffice – nowy wymiar pracy z domu

Opublikowano Styczeń 30, 2015 | przez MB

Hoffice-2

W czasach, w których co drugi hipster jest freelancerem, praca z domu to już nie przywilej, na który mogą sobie pozwolić nieliczni, a standardowy system. Jest przede wszystkim wygodny, ale ma też jedną poważną wadę – brak kontaktu z ludźmi. Poprawka, miał.

Pracownik nieograniczony czasem ani biurem, nastawiony na realizację zadania, wolny od niecierpliwego wzroku szefa i pracujący z domu, to pracownik mniej zestresowany i na pewno bardziej wyspany. Czy bardziej wydajny? Niekoniecznie. Przed przystąpieniem do pracy freelancer musi wziąć udział w kluczowym pojedynku: koncentracja vs. pokusy. Internet, jedzenie, seriale, telefon od kumpla, drzemki, impreza, mecz. Taką walkę łatwo przegrać.

Projekt Hoffice pomaga ją wygrać.

Oparty jest na stworzeniu samemu sobie biurowej atmosfery i wytworzeniu lekkiej, mobilizującej presji. W tym celu najłatwiej jest zaprosić innych freelancerów do siebie na chatę (nie za dużo, maksimum dziesięciu). Każdy robi, to co ma do zrobienia, branża nie jest istotna, ważne jest poczucie wspólnoty. Według pomysłodawców Hoffice korzystne jest za to „podzielenie się” z osobami swoim zadaniem, by parcie na wykonanie pracy było większe, a skupienie stuprocentowe. Oczywiście w ramach rozsądku i przez naukowo wyznaczone czterdzieści pięć minut. Potem następuje dziesięciominutowa przerwa – to czas na zawarcie lub utrwalenie znajomości, przekąski, pogawędki, spacer lub papierosa.

Zaaranżowanie przestrzeni może być absolutnie dowolne, najważniejsze jest żeby było wifi, żeby każdy mógł się rozłożyć ze swoim laptopem i miał dostęp do gniazdka. Spotkania mogą odbywać się codziennie albo na przykład dwa razy w tygodniu, można też odwiedzać inne mieszkania. Wszystko zależy od tego, jak się dogadacie z ludźmi. Kawa i ciastka będą miłym gestem, ale nie są niezbędne, bo samo udostępnienie przestrzeni coworkingowej to duży ukłon w kierunku freelancerskiej społeczności. Najczęściej za tego typu miejsca trzeba bulić, i to niemało.

Hoffice jest ideą, która nie zakłada pobierania opłat za wynajęcie. Ktoś ogłasza się w Internecie, na Facebooku albo po prostu zaprasza znajomych, by w dobrym gronie wykorzystać efektywniej czas. A przy okazji ruszyć dupę z łóżka, umyć się i otworzyć do kogoś gębę.

Poczytajcie więcej (jeśli znacie szwedzki): http://www.hoffice.nu/

Hoffice 3

 

hoffice 4

Komentarze


Tagi: , , , , , , ,Back to Top ↑