I ty możesz błysnąć efektownym wsadem!

Opublikowano Sierpień 3, 2015 | przez Tomas

2wdanf8

Są takie sporty, które zdecydowanie lepiej się uprawia, niż ogląda. Na piłkę kopaną możemy patrzeć z równie wielkim zaciekawieniem, co w nią grać, podobnie ma się sprawa chociażby z tenisem.  Ale niektórych dyscyplin – żeby jakkolwiek się nimi zainteresować – musielibyśmy po prostu spróbować. I teraz pytanie: słyszeliście o czymś takim, jak slamball?

Ile razy za dzieciaka, podpatrując NBA, próbowaliście wykonać na WF-ie wsad? Ile razy wyskakiwaliście z największą siłą, wyciągając rękę możliwie jak najwyżej, byle tylko załadować piłkę do kosza? O ile kosz nie był umiejscowiony na wysokości czoła nauczyciela – raczej wam się nie udało.

A teraz wyobraźcie sobie, że pod koszem macie zlokalizowane cztery trampoliny. Możecie się rozpędzić, trzymając piłkę w rękach, naskoczyć z całych sił i wylecieć w powietrze – tak wysoko, by bez najmniejszych problemów znajdować się ponad trzy metry nad ziemią; dokładnie tam, gdzie tablica. Możecie też w dokładnie ten sam sposób na trampolinę naskoczyć, wzbić się w górę, by lecącego z piłką przeciwnika powstrzymać przed wsadem. Bo tu właśnie chodzi o wsady. Twoja drużyna zdobywa najwięcej punktów (trzy) nie po zwykłym trafieniu piłką do kosza, ale dopiero po skutecznym wsadzie. Przy tak skonstruowanym boisku możliwe jest to jedynie z wykorzystaniem trampoliny. Zresztą w innych warunkach nigdy przy takim wzroście by nam się to nie udało.

Obejrzeliśmy kilka filmików i… szybko nam się znudziły. Ileż to można patrzeć, jak goście z jednej bądź drugiej strony wylatują w powietrze i ładują piłkę do kosza? Fajne, efektowne, ale bez większego wymiaru, znaczenia i stawki. A teraz wyobraźcie sobie, że na boisko wychodzicie wy.

Zakładacie kask i ochraniacze, bo sporo w tej grze jest walki i ostrych zagrań – ktoś leci z piłką od trampolin pod jedną tablica do trampolin pod drugą i może oberwać w dziób. No, może nie w dziób, ale nie ma najmniejszego problemu, by wyłożyć go na glebę (wylatujecie dopiero wtedy, gdy będziecie robić to zbyt często). Kiedy natomiast szykujecie się do ataku, musicie szybko przemyśleć skok, dobrze się wybić i z dużą siłą wsadzić piłkę do kosza. W normalnym „baskecie” podczas rzutu za trzy punkty potrzebujecie koncentracji i precyzji, tu – żeby zdobyć „trójkę”, wpadacie z pełnym impetem i rozładowujecie emocje. Jak dla nas to zajebista zabawa, polecamy.

IMG-SLAMBALL-2008-08

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑