IllumiRoom zmieni salon w… w zasadzie we wszystko [wideo]

Opublikowano Styczeń 10, 2013 | przez Redakcja

Gdybym usłyszał, że ktoś wymyśli IllumiRoom 10, 15, 20 lat temu, uznałbym, że będę żył w najszczęśliwszych czasach w historii świata. To prototypowe urządzenie, pokazane przez Microsoft na targach CES 2013 (film poniżej) najpierw skanuje pokój, w którym znajduje się Xbox i Kinect, a następnie zaczyna wyświetlać na ściany z projektora… uwaga… cały świat gry i dodatkowe efekty specjalne.

Czyli, jakby to ująć inaczej, rozciąga ekran na całe pomieszczenie, biorąc pod uwagę kształt pokoju i stojące w nim meble. Film prezentuje to dobrze, jak mówią twórcy, całość jest nagrywana w czasie rzeczywistym:

O IllumiRoomie nie wiadomo jeszcze nic, tylko ten film. Ani daty premiery, ani ceny. Ciężko też stwierdzić, czy w ogóle trafi do sklepów: to wciąż tylko koncept. Gdyby MS dostarczył go jednak do sklepów przy okazji premiery kolejnego Xboxa, Sony miałoby naprawdę duży problem. Technologia aż się prosi też do wykorzystania w oglądaniu telewizji, choć filmy musiałyby być specjalnie pod nią stworzone.

Jedno jest pewne. Nadejdzie taki moment, że kiedyś, może za lat 50, może za 30, siądę do grania, podłączę tego rodzaju sprzęty i umrę z uśmiechem jako najszczęśliwszy człowiek na ziemi.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑