Jedz i pij z Wyszło: Quesadillas. Trójkąciki, które namieszają ci w głowie

Opublikowano Maj 9, 2015 | przez Tomas

quesadillas-1-of-1-22

Nie masz dwóch godzin na stworzenie wysublimowanego obiadu? Znudziły ci się zupki w proszku? Nie stać cię na regularne wizyty w knajpach, a lubisz dobrze zjeść? Mama ma już dość i odmawia gotowanie ci pyszności? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, ten tekst jest dla ciebie.

Jako, że w kuchni przeważnie bywam tylko po herbatę, spędzając w niej dziennie mniej czasu niż w toalecie, nie spodziewajcie się rewolucji. Historia powstania tego dania w moim domu nie mogła być więc zbyt skomplikowana: raz zjadłem je w knajpie, doszedłem do wniosku, że jest smaczne i nietrudne do upichcenia, po czym kilka dni później ruszyłem chyżo do boju. Ten odcinek „Jedz i pij z Wyszło” dedykuję ludziom, którzy wiedzą jedynie, gdzie w kuchni jest lodówka, czajnik i mikrofala.

Quesadillas to owoc meksykańskiej kuchni. Tortilla z masy kukurydzianej wzbogacona serem, czerwoną fasolą, chorizo, rukolą i salsą. Tylko tyle i, jeśli chodzi o smak, aż tyle. Fajny jest też efekt wizualny, bo quesadillas – z odpowiednią barwą po wyjęciu z piekarnika – można pokroić na efektowne trójkąty. Cały proces „gotowania” trwa dosłownie kilkanaście minut:

2142plz

– rozkładamy placek tortilli i smarujemy go salsą

– na placku umieszczamy składniki: chorizo, czerwoną fasolę, rukolę i pokrojony ser

rwucjn

– placek składamy w pół i wkładamy do piekarnika na parę minut

– po wyjęciu tortilli możemy ją ozdobić rukolą i pokroić w trójkąty

2aals3p

Szybko przygotowane, bardzo smaczne i ekonomiczne. Za wszystkie te składniki zapłaciłem niecałe 20 złotych, wystarczyło dla dwóch osób na dwie obiadokolacje. W sam raz na przyjemny wieczór z dziewczyną czy wizytę znajomych.

Komentarze


Tagi: , ,Back to Top ↑