Kolejna świetna akcja dotycząca pomocy zwierzakom

Opublikowano Grudzień 8, 2013 | przez Gofrey

Jak co roku w okolicach świąt media podejmują temat – pies to nie zabawka. Pies to nie prezent pod choinkę. Nie kupuj teraz, jeśli w wakacje zostawisz w lesie.

Banały zrozumiałe dla każdego wyposażonego w mózg człowieka muszą być klepane co dwanaście miesięcy, bo pół roku później okazuje się, że i tak nie do każdego młota dotarło. To jeden aspekt, drugi zaś – wieczne braki karmy, kocyków, smyczy i wszystkich innych akcesoriów, w które muszą być zaopatrzone schroniska dla zwierząt. Jako że – mimo fatalnej reputacji – też mamy serca i uczucia, postanowiliśmy zareklamować u nas chyba najgłośniejszą w ostatnich tygodniach akcję dotyczącą czworonogów.

„Pięściarze bokserom i nie tylko”, czyli inicjatywa, którą rozpoczęli bokserzy z Gortatem, Skrzeczem, Saletą i Sosnowskim na czele ma na celu pomoc schroniskom, które o tej porze roku wymagają sporego zaangażowania i jeszcze większych nakładów finansowych. Sposób? Sprzedaż okolicznościowych kalendarzy, z których zysk zostanie przekazany na potrzeby zwierzaków w schroniskach. Marketing? Nienaganny, wysłuchajcie na przykład poniższego utworu:

 

Kawałek z udziałem Proceenta czy Emazeta to ledwie wierzchołek całej, szeroko zakrojonej akcji promocyjnej z sesją zdjęciową bokserów (pięściarzy) jako punktem wyjścia. Mariusz Wach w roli psa utopionego w worku? Iwona Guzowska na stole operacyjnym w klinice weterynaryjnej? Te zdjęcia wykonane są w sposób profesjonalny (może poza fotką Salety wyrastającego z trawy) i unikający powszechnego przy tego typu akcjach patosu. Jeśli chcecie pomóc – czy to kupnem kalendarza, czy to w inny sposób – zajrzyjcie na https://www.facebook.com/piesciarzebokserom oraz na http://oczamififiego.pl/.

Swoją drogą mamy wrażenie, że fundacje stawiające sobie za cel pomoc zwierzakom są chyba jednymi z najbardziej kreatywnych twórców reklam. Na potwierdzenie naszej tezy, hit ubiegłego sezonu:

 

A to seria zdjęć pod hasłem: „twój pies cię kocha, niezależnie od tego, kim jesteś”.

pies

Gdyby na ten poziom kreatywności wskoczyli świadkowie Jehowy, dziś pomykalibyśmy z ulotkami po domostwach. Warto pomagać. Kupujcie kalendarze z pięściarzami.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑