Rewolucyjny patent Forda. Tak wygramy walkę z korkami?

Opublikowano Styczeń 2, 2016 | przez lucky bastard

Ford

Jeśli jesteście – podobnie jak my – fanami wszelkiego rodzaju nowinek, ten pomysł na pewno was zainteresuje. Jeśli dodatkowo na waszej liście rzeczy, których nie cierpicie, wysokie miejsce zajmuje stanie w korkach ulicznych, koniecznie musicie zapoznać się z rozwiązaniem zaproponowanym przez firmę Ford. W swojej prostocie jest naprawdę genialny.

Aż dziw, że nikt wcześniej nie wpadł na taki patent. Chodzi o wykorzystanie jednego z kół, z którego można zrobić… oddzielny pojazd. Nie musimy chyba mówić, że generalnie demontaż tego elementu wymaga trochę zachodu. Inżynierowie amerykańskiego koncernu poczynili jednak wszelkie starania, by czynność ta stała się tak szybka i łatwa, że nawet kompletny motoryzacyjny laik bez trudu mógłby się za nią zabrać.

Mamy już koło – co dalej? Dorabiamy do tego „górę”, którą przewozimy w bagażniku. Fotel, kierownica, akumulator, cały zestaw. Znów chwila roboty, ale w założeniu twórców niezbyt skomplikowanej i – co również ważne  – całość spokojnie wykonać można by było np. w stroju biurowym. W sumie to największy ambaras, po pierwszych publikacjach na ten temat, na forach motoryzacyjnych rozgorzała dyskusja – dla kogo tak naprawdę byłby być ten wynalazek? Czy gość pędzący na biznesowe spotkanie w centrum miasta mógłby bez problemów przesiąść się na jednoślad bez dyskomfortu, który teoretycznie towarzyszyłby procesowi przygotowania go do ruchu?

Na razie jest sporo znaków zapytania. Po sieci krążą też projekty, rzućcie okiem.

8391cb186603532ef2ff707515325d4e,641,0,0,0

Zdaniem pomysłodawców wprowadzenie tego rozwiązania znacznie ułatwiłoby komunikację w centrach miast. Oczywiście nie chodzi o to, żeby na nową machinę przesiadać się już stojąc w korku. Po miejscach, w których ruch jest swobodny jedziemy normalnie, a zbliżając się do centrum znajdujemy parking i tam dokonujemy przesiadki. Jeszcze nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia rozwiązania na rynek, producent nie ujawnił też jeszcze wszystkich szczegółów technicznych.

Ale sama idea, praktyczne rozwiązanie, może imponować. No i dodatkowo każdy mógłby się poczuć trochę jak superbohater, bo podobny myk stosował przecież Batman, przesiadając się z Batmobilu na Batmotor.

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑