„Kto to taki ten Paul?” Fani Kanye Westa to ignoranci

Opublikowano Styczeń 6, 2015 | przez MB

Muzyka kanye paul

Opublikowano Styczeń 6, 2015 | przez MB

0

Kanye West od zawsze słynie z geniuszu muzycznego, ale niekoniecznie z życiowej mądrości. Ma miliony fanów na całym świecie, których do tej pory kojarzono z dobrym gustem. Teraz okazują się skończonymi ignorantami.

Zapowiadana nowa płyta Westa wzbudza wielkie emocje w światku muzycznym. Genialnym albumem „Yeezus” podniósł poprzeczkę bardzo wysoko, więc nic dziwnego, że fani oraz dziennikarze nie mogą doczekać się jego następcy. Premiera już na szczęście bliżej niż dalej, co sugeruje wrzucony do sieci przez artystę utwór „Only One”. Fani zareagowali błyskawicznie i zaskakująco.

„Kocham Kanye za to, że dzieli się swą chwałą z mało znanymi artystami.”

„Nie wiem, kim jest, ale tym utworem Kanye rozpoczął jego światową karierę.”

„Kto to taki ten Paul?”

Odpowiadamy. To Paul McCartney.

Legendarny muzyk wystąpił gościnnie w “Only One” i zagrał improwizowaną partię klawiszy. Prawdopodobnie byłego Beatlesa na nowym krążku West będzie więcej. Ciekawe, czy wtedy fani rapera będą już wiedzieć, kto to taki ten Paul?

O większej ignorancji nie słyszeliśmy już dawno. Wydawać by się mogło, że McCartney jest tak samo sławny jak Statua Wolności albo Myszka Mickey. Że wpływ, jaki wywarł na muzykę współczesną jest oczywisty jak tabliczka mnożenia do dziesięciu, a jego postać tak samo rozpoznawalna jak profil Juliusza Cezara. Znajomość twórczości The Beatles, którą niekoniecznie trzeba się zachwycać, powinna być obowiązkowym punktem na maturze.

O dziwo są tacy, którzy by jej nie zdali.

Czy to znaczy, że nowe pokolenia bezmyślnie chłoną jedynie współczesne im wytwory popkultury? Nie przetwarzają? Nie interesują się? Nie obchodzi ich nawet z kim ich idol nagrywa piosenki? Najwidoczniej kulturowo doszliśmy już do takiego momentu, w którym żywe legendy dla młodych odbiorców stają się niepotrzebnym elementem krajobrazu współczesnej muzyki i muzealnym eksponatem. A jak wiadomo do muzeum chodzą tylko autorzy wystaw i ich rodziny.

Prawdopodobnie więc taka sama sytuacja dotyczy nie tylko fanów Yeezusa, ale także zwolenników wielu innych popowych idoli. Czas pędzi nieubłaganie, ale mimo wszystko smutne jest, że dla niektórych muzyka rozrywkowa zaczyna się na Kanye Weście.

Poniżej możecie posłuchać utworu „Only One” Kanye Westa z gościnnym udziałem Paula McCartneya:

http://www.kanyewest.com/

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑