Kujawsko-Pomorskie: Keanu lubi tu być

Opublikowano Sierpień 22, 2014 | przez MB

keanu

Województwo Kujawsko-Pomorskie poszło na całość. Kiedy inne regiony w kampaniach promocyjnych wykorzystują znanych mieszkańców, ulubione zwierzątka i piękne obrazki, K-P, które w tej chwili jest na językach wszystkich internautów, wynajęło sobie gwiazdora Hollywood. Kto bogatemu zabroni?

Dla tych, których być może ten news ominął: w najnowszej reklamie promującej województwo Kujawsko-Pomorskie występuje Keanu Reeves (tak, też nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć). Ten od „Matrixa”, „47 Roninów”, „Reakcji łańcuchowej” i „Johnny’ego Mnemonica”. Nawet nie musiał wyściubiać nosa ze swojego miejsca zamieszkania. Być może nawet nie wychodził z domu i swoją kwestię nagrał kamerką internetową (właściwie cała reklama tak wygląda). Do powiedzenia miał dwa zdania.

Włodarze województwa najwyraźniej zapomnieli, że Kujawsko-Pomorskie to nie Bank Zachodni WBK, a występ zagranicznej gwiazdy w kampanii reklamowej regionu powinien być uzasadniony. O ile Kevin Spacey, Danny Devito czy Chuck Norris mogą pojawiać się w komercyjnych spotach telewizyjnych tak z dupy, o tyle Reeves jako twarz regionu powinna mieć z nim jakikolwiek związek. Oczywiście nie ma. Jego stopa na ziemiach kujawskich postała dwa razy, w Bydgoszczy, gdzie był gościem festiwalu Plus Camerimage (to tak jakby Goran Bregovic miał promować Wrocław, bo zagrał tam koncert). Lecz te wizyty honorowego obywatela jeszcze z niego nie czynią. Prawdopodobnie oprócz kinowej sali i hotelowego pokoju Keanu widział jedynie drogę na lotnisko. Mimo to władze regionu stwierdziły, że Reeves to już swój chłop i na pewno z okolicą się zżył. Epizody aktora na Camerimage z pewnością ułatwiły negocjacje. A że filmowy Neo ostatnio ma passę jako taką, to przelewem od Pani Wojewody nie pogardził. Szczególnie, że na pewno nie był mały.

Ciekawe, jak przebiegały rozmowy w Biurze Promocji Urzędu Marszałkowskiego i ciekawe, kto jeszcze był brany pod uwagę? Ibisz, Roma Gąsiorowska i Leonard Pietraszak (znany jako Gustaw Kramer z „Vabank”)? W sumie to całkiem zacna trójka, ale wyszło na to, że to właśnie Keanu Reeves „lubi tu być” (przypominamy, był „tu” dwa razy, a reklamę nagrywał z chaty) i najbardziej kojarzy się z kulturą województwa. Absurd jakich mało.

– Tak, Keanu ludzie na pewno łykną. Uwierzą, że kocha Kujawy i bywa tu w każde wakacje. Za każdym razem chodzi do lokalnego kina studyjnego i kupuje karnet na każdą edycję Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. To dobry ruch. Dzięki niemu na pewno unikniemy hejtu w Internecie.

Może to jest pomysł dla pozostałych województwa?

Mazowieckie – Pamela Anderson: robiłam tu cycki

Dolnośląskie – Samuel L. Jackson: przejeżdżałem przez Jelenią Górę

Śląskie – Nicole Kidman: mój dziadek był sztygarem w kopalni węgla kamiennego

Zgodnie z super pilotażowym programem promującym wydarzenia kulturalne województwa Kujawsko-Pomorskiego Keanu pojawi się w sumie w pięciu reklamach. Ten poniższy to dopiero zajawka.

 

Ciężko powiedzieć, czy kampania przyniesie powodzenie i czy wydarzenia kulturalne regionu nagle będą wymieniane jednych tchem obok gdyńskiego Openera, wrocławskich T-Mobile Nowych Horyzontów czy poznańskiej Malty. Pewne jest tylko jedno: fala hejtu na ten kujawsko-pomorski nonsens będzie rosła z każdym spotem.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , ,Back to Top ↑