Kup dom, żonę dostaniesz za darmo

Opublikowano Marzec 15, 2015 | przez lucky bastard

Screen Shot 03-15-15 at 03.23 PM

W dzisiejszych czasach sprzedać dom nie jest wcale łatwo. Sam mieszkam w naprawdę niebrzydkiej okolicy, a piękne działki i posiadłości czekają na kupców nawet po kilka lat – powodem cena. Rynek nieruchomości w Indonezji też najwyraźniej nie należy do najbardziej przystępnych dla sprzedawców, bo pewna kobieta złożyła niezwykłą ofertę: do sprzedanego domu dołączona jest ona sama. Suma za taki pakiet? 76 500 dolarów. Oczywiście, jak to zwykle bywa, jest i w umowie notatka zapisana drobnym maczkiem: „tylko kupcy, którzy nie negocjują ceny, mogą poprosić właścicielkę o rękę”.

Lokalna prasa wytropiła tę mistrzynię marketingu,  by dowiedzieć się, czy jest to żart, kit, czy też faktycznie jest coś na rzeczy. I mimo wszystko byli dość zdumieni, gdy okazało się, że Wina Lia nie robi sobie jaj. Ma czterdzieści lat, jej mąż zmarł w 2000 roku, wychowuje samotnie dwójkę dzieci. W ostatnich latach była na kilku randkach, ale nie znalazła nikogo właściwego. Co ciekawe, to pośrednik (a zarazem przyjaciel) zaproponował jej, by połączyła w jednym ogłoszeniu obie swoje potrzeby – znalezienia partnera i sprzedania domu: „Powiedziałam, OK, i tak szukam przecież męża. Każdego dnia modlę się, by znaleźć kogoś właściwego, a także by sprzedać dom”.

Screen Shot 03-15-15 at 03.24 PM 001

Oczywiście nie szuka byle kogo. Ma być, naturalnie, samotny. Być osobą odpowiedzialną. Dojrzałą. Dobrze radzić sobie z dziećmi. Jak się tak przyjrzeć tej ofercie, to jest ona niezwykle sprytna: koniec końców, sprzeda dom tylko tej osobie, która przypadnie jej do gustu. Zarobi krocie na sprzedaży domu, a wciąż będzie w nim mieszkać, czy też nawet – pozostanie właścicielką. I są duże szanse, że trafi na właściwą osobę, bo jej ogłoszenie krąży już nie tylko po Indonezji, ale i po całym świecie. Jeśli napisał o niej sam TIME, to wiedz, że coś się dzieje. Otrzymuje setki telefonów, udziela wywiadów, ma swoje pięć minut.

Na tym filmiku można lepiej przyjrzeć się, hm, obu elementom transakcji.

 

 

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑