Lux Express – odpowiedź na uciążliwego PolskiegoBusa i Pendolino?

Opublikowano Luty 6, 2015 | przez MB

lux

Od marca na polskich drogach pojawi się nowy zawodnik – Lux Express. Estoński przewoźnik do tej pory obsługiwał Petersburg, Pragę, Berlin. Teraz połączy Warszawę i Kraków. Z czasem całą Polskę.

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że PolskiBus i Pendolino nie mają się czego bać. Lux Express jest z Estonii… Okazuje się jednak, że nawet do takiego wypiździejewa dotarły zachodnie standardy i naszym lokalnym przewoźnikom może opaść kopara. W przeciwieństwie do nich Lux Express swoją politykę kieruje do wymagającego podróżującego.

Dla estońskiego przedsiębiorcy, posiadającego omawianą flotę autokarów, darmowe wi-fi, gniazdka z prądem ulokowane pod siedzeniami, klimatyzacja i WC w każdym autobusie to oczywistość, a nie powód do nadstawiania plebsowi dłoni z sygnetem na palcu. Hasłem reklamowym Lux Express Grupp powinno zostać „dużo miejsca na nogi”. Zadziałałoby tak samo jak informacja o statkach z pomarańczami podczas stanu wojennego.

Do przesiadki do estońskich autokarów ma Polaków skłonić również możliwość wykupienia za drobną opłatą koca oraz poduszki. Czad, kto by pomyślał, że można wpaść na tak rewolucyjny pomysł, prawda, PolskiBusie?

To jednak nie wszystko. W każdym zagłówku w każdym autokarze znajdzie się, uwaga, tablet. Z wgranymi filmami, grami komputerowymi, mamy nadzieję, że też z pornosami.

Wkraczająca na polski rynek firma jest zapowiedzią zupełnie innej jakości podróżowania, dotychczas dla nas niedostępnej. Na dobry początek Lux wystartuje na trasie Warszawa – Kraków i uruchomi siedem kursów dziennie. Połączenia między innymi miastami to kwestia czasu.

Brzmi jak utopia? A jednak to wszystko prawda, bo takie autokary jeżdżą po całym świecie i obwożą setki tysięcy zadowolonych pasażerów. Choć w Polsce zwrot „zadowolony pasażer” brzmi jak oksymoron, już wkrótce może się to zmienić.

lux 4

 

lux 3

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , ,Back to Top ↑