Mądrości miasta

Opublikowano Kwiecień 25, 2013 | przez MB

Miasto to niewyczerpane źródło inspiracji. Dla poetów, streetartowców, malarzy i filmowców. Ostatnio na bazie tego popularnego mitu opierał się serial „Californication”, w którym Los Angeles wysysało z Hanka Moody’ego soki witalne i raczyło go wyłącznie seksem, alkoholem i dragami (zależy co kto lubi). Miasto ma też zawsze dużo do powiedzenia. Przemawia własnym językiem. Często skrótowym, często prostackim. Czasem popełnia błędy składniowe i ortograficzne. Istnieją jednak przypadki, w których wykazuje niebywałe poczucie humoru.

Ciekawym nośnikiem mądrości miasta od kilku miesięcy stały się biletomaty tramwajowe/autobusowe. Mają zdanie na każdy temat. Poniższe przykłady przedstawiają opinię o kobietach oraz głębokie wyznanie wiary. Być może powinny stać się czymś na kształt tablicy wniosków i zażaleń, na której każdy pasażer bezkarnie będzie mógł napisać cokolwiek o czymkolwiek.

DSC00305

DSC_1268

Stałą i lubianą inspiracją jest popkultura, a szczególnie kultowe filmy i postaci. Nasze zdjęcia wskazują, że wśród miłośników kinematografii najwyraźniej znajdują się m.in. właściciele restauracji oraz myjni samochodowych. Dla zwolenników legendy Człowieka Nietoperza mam niemiłą wiadomość: ta niegdyś wrocławska pizzeria już nie istnieje. Aczkolwiek podobną widziałem w okolicach Bielska-Białej.

DSC_0801

pizzeria

Bardzo wiele przekazów dotyczy też muzyki. Głównie tego kogo lubimy, a kogo nie. Kto ma „super muzę”, a kto „goli jaja”. Przy okazji zaznaczam, że informacje o Pani Beacie nie są potwierdzone, a sam od czasu do czasu „Co mi panie dasz” sobie zanucę.

czesław

beata

Niezależnie od miasta, każde lubi gadać. By znaleźć najbardziej walnięte przykłady ludzkiej wyobraźni, nieograniczonej kreatywności i niezmąconej myśli, warto dać mu głos. Tak rodzą się kolejne miejskie legendy. Może nie na miarę Banksy’ego, JR’a, ani nawet Blu, tylko takie bardziej lokalne. Ale za to bardzo mocno przytwierdzone do swojego miejsca. Takie, z których będziemy drzeć łacha non stop.

Komentarze


Tagi: , ,Back to Top ↑