Maszyna do pisania wraca w wielkim stylu

Opublikowano Listopad 1, 2014 | przez MB

heming

Kolejna moda w stylu vintage? Vintage jest dobry dla hipsterów. Współczesna maszyna do pisania to cyfrowe cacko.

Oczywiście nie każdy podchwyci podjarkę. Dla kogoś, kto na co dzień nie ma do czynienia ze słowem pisanym, będzie to tak samo bezużyteczne urządzenie jak Zoom.me Mateusza Kusznierewicza. Jednak ci, którzy godzinami ślęczą przed monitorem zapisując kolejne strony, czyli pisarze, dziennikarze, copywriterzy, felietoniści, poeci – będą zachwyceni. Już teraz chcemy, by kolejne teksty na Wyszło powstawały przy pomocy Hemingwrite’a.

To tak naprawdę komputer, ale służący wyłącznie do edycji tekstu. W pamięci urządzenia można przechować milion stron, jest podłączone do Google Docs, Evernote’a oraz Dropboxa, co umożliwia robienie kopii awaryjnych, ponadto wypasiona klawiatura oraz wyświetlacz najnowszej generacji, który pozwala na nadążanie za tekstem identycznie jak na retro maszynie. Hemingwrite pozbawiony jest zbędnych dystraktorów. Na tym gadżecie nie obejrzycie filmików z kotami, nie obczaicie nowego teledysku Braci Figo Fagot ani nie zalajkujecie czyjejś nowej profilówki. Oczywiście podłączony jest do Internetu, ale nie ma zainstalowanej przeglądarki. Celem takiego zabiegu jest skupienie autora wyłącznie na czynności pisania i wyeliminowanie wszystkiego, co rozpraszające.

A przecież współczesne pisarstwo pełne jest rozkojarzenia. W trakcie powstawania poniższego tekstu jego autor piętnastokrotnie zajrzał na Fejsa, obejrzał dwieście postów na 9gagu, nadrobił pięćdziesiąt skrótów zaległych meczów i przeczytał trzysta dwadzieścia pięć newsów z kraju i z zagranicy.

Twórcy Hemingwrite’a przewidzieli, że autor na stworzenie tekstu potrzebuje czasu. Dlatego do urzędzenia wbudowali baterię, która działa nawet sześć tygodni. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że współczesna maszyna do pisania jest niewielka, więc mobilna, stwarza to idealne warunki do pracy.

Hemingwrite łączy w sobie klasykę i nowoczesność. Po wprowadzeniu kilku poprawek może stać się funkcjonalnym i sprawnym urządzeniem kompletnie nieprzystającym do XXI wieku. Dlatego ma szansę osiągnąć sukces.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑