Tortury Metalliką, czyli spore zamieszanie w USA

Opublikowano Luty 14, 2013 | przez Dżordż

mettal2

Torturowanie więźniów za pomocą muzyki to norma – przyznał w amerykańskich mediach anonimowy żołnierz, ten sam, który zabił Osamę Bin Ladena. Koleś zdradził też, że w tym celu używano między innymi piosenek Metalliki. Gdy członkowie zespołu o tym usłyszeli, zażądali by zaprzestać grania ich kawałków w tak „oryginalnym” celu.

Zajebiście mocne głośniki napieprzają na sto procent. Leci z nich wszystko: od death metalu, przez hip-hop po… piosenki dla dzieci. Po kilkunastu godzinach człowiek dostaje świra. Mniej więcej tak wyglądają psychiczne tortury muzyką.

W amerykańskich mediach rozpętała się niezła afera po wyznaniu Osamy-killera, więc armia, ponoć, posłuchała prośby chłopaków z Metalliki. Teraz czekamy aż z podobną inicjatywą wystąpią inni artyści. To całkiem prawdopodobne –  ów wojak zdradził również, że zatrzymanym włączano m.in. Britney Spears, Eminema czy AC/DC. Raczej wątpimy, żeby ktoś z tego grona chciał się kojarzyć światu z torturami.

W znakomitym „Zero Dark Thirty” więźnia przesłuchuje się w Gdańsku. Oczywiście nie zakładamy, że do takowych wydarzeń  rzeczywiście doszło w Trójmieście, ale gdyby tak było, zastanawiamy się, jaką tym ludziom włączano w Polsce muzykę? Tę, o której wspomina zabójca Bin Ladena, czy raczej postawiono na lokalne przeboje? Ta druga wersja zdaje się być całkiem prawdopodobna: polski pop jest pełen wykonawców, których piosenki nadawałyby się idealnie na tortury. Nie trzeba byłoby ich nawet głośno grać. Ani długo. Dwa utwory ustawione na wieży na 20% mocy i już każdy skazany wszystko by wyśpiewał.

Zresztą kto wie, może jak amerykańscy artyści hurtowo zastrajkują przeciwko wykorzystywaniu ich twórczości w polityczno-wojennych celach, US Army zacznie na stałe posiłkować się utworami Polaków? Poza fatalną linią melodyczną mają kolejny plus: słowa w obcobrzmiącym, dziwacznym języku mogłyby wprawić torturowanych w stan jeszcze większego podenerwowania.

 

 

 

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑