Moda męska: 3 klasyczne jesienne stylizacje

Opublikowano Wrzesień 28, 2015 | przez MB

katalog mody

Panowie, na pewno zauważyliście, że tegoroczna jesień jest coraz bardziej stanowcza. Czas więc, aby zajrzeć do szaf i przygotować się na chłodne poranki, deszczowe dni i długie wieczory. Poniżej opisujemy trzy ponadczasowe stylizacje, które w październiku i w listopadzie będą królować na polskich ulicach. Sami zdecydujcie, która odpowiada wam najbardziej.

Katalog mody

Stylizacja dla wszystkich szafiarzy, blogerów i modnisiów. To wybór najnowszych trendów i najmodniejszych fasonów proponowanych przez najpopularniejsze sieciówki, takie jak Zara lub H&M (biedni studenci). Dla tych, którzy za wszelką cenę chcą wyglądać jak modele z żurnali lub billboardów, bo moda jest całym ich życiem. Ten look to oczywiście dobrze leżące kardigany, wąskie dżinsy, taliowane płaszcze, grube kominy, skórzane buty za kostkę, wracające do łask golfy oraz, dla tych, którzy lubią nakrycia głowy, wełniane kaszkiety. Ubrania powinny być utrzymane w tonacji szarości, brązu, czerni, ewentualnie zgniłej zieleni lub bordo – wariant szalony. Każdej tego typu kreacji powinna towarzyszyć wizyta u fryzjera – obowiązkowa fryzura boczna. Zarost może być bujny, ale koniecznie wyregulowany u najlepszego w mieście barbera. Uwaga, wybierając stylizację typu „katalog mody” nie wolno oszczędzać.

Poeta

Stylizacja dla wszystkich romantyków, bo przecież jesień to taka romantyczna pora roku. Jak wiadomo poeci do ubioru nie przykładają tak dużej wagi, jak do słowa. Dlatego nazwany w ten sposób look charakteryzuje się niechlujstwem, nieładem i znoszonym materiałem. „Poeta” to również kardigany, ale powyciągane i o numer za duże. „Poeta” to także skórzane buty za kostkę, ale zdezelowane. Jak płaszcze, to tylko ponadgryzane przez mole, czyli vintage. Na chłodniejsze dni możecie śmiało zarzucić szal lub apaszkę. Stylówkę na pewno wzbogacą również własnoręcznie wydzierane rękawiczki bez palców. Ubrania powinny być utrzymane w tonacji mysiej szarości oraz wytartej czerni, a dobierane na zasadzie całkowitej przypadkowości. Ze względu na charakter tytularnej profesji, ten look równie dobrze mógłby nosić nazwę „bezdomny”.

Kasztan

Stylizacja dla wszystkich Januszów mody. Aby wyglądać jak kasztan wcale nie trzeba znać się na krojach, fasonach i innych tego typu pierdach. Wystarczy mieć w sobie jakąkolwiek wolę ubrania się w cokolwiek. Decydując się na tego typu stylówę Polacy najczęściej wybierają swetry model „Kononowicz”, pod spód białe koszule z krótkim rękawem,  do tego spodnie a’la garniturowe, mokasyny z dziada pradziada, a zamiast płaszcza kreszowy dres, który tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody, albo sztruksową marynarkę, która w pewnych kręgach nadal uchodzi za szczyt elegancji. To stylizacja bardzo luźna, nieobwarowana żadnymi zasadami, nienarzucająca żadnej kolorystyki. Mimo to każdy kasztan wygląda podobnie i zlewa się z otoczeniem. Jeśli podoba ci się ten styl, musisz zapuścić wąs. Uwaga, to stylizacja dla ludzi o niskich standardach, bardzo mało wymagająca, ale jednak uniwersalna i dobra na każdą okazję.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑